U-17: Kownacki znów zapewnił zwycięstwo! (wideo)

W drugim meczu rozgrywanego w Grecji turnieju eliminacyjnego mistrzostw Europy reprezentacja Polski U-17 pokonała 2:1 rówieśników z Norwegii.

Biało-czerwoni objęli prowadzenie w 33. minucie za sprawą Adama Ryczkowskiego z Legii Warszawa. W 66. minucie rywale doprowadzili do wyrównania, ale chwilę później zwycięskiego gola dla drużyny Roberta Wójcika zdobył Dawid Kownacki.

Napastnik Lecha Poznań ma na koncie już trzy trafienia w czasie turnieju eliminacyjnego - to po jego golach Polska pokonała we wtorek Grecję 2:1.

W ostatnim meczu eliminacji biało-czerwoni zagrają w niedzielę z Turcją, która w swoim pierwszym spotkaniu pokonała Norwegię 3:2, a w czwartek popołudniu zmierzy się z Grecją.

Do turnieju finałowego mistrzostw Europy, który zostanie rozegrany od 9 do 21 maja na Malcie, awansuje tylko zwycięzca grupy. Polska U-17 - Norwegia U-17 2:1 (1:0)

1:0 - Ryczkowski 33 1:1 - Lorenzten 66' 2:1 - Kownacki 67'

Składy Polski: Bartłomiej Drągowski - Paweł Marczuk, Mateusz Wieteska, Szymon Walczak, Michael Olczyk - Miłosz Kozak (80' Michał Walski), Filip Jagiełło, Michał Biskup, Marcin Gałkowski (70' Oktawian Skrzecz) - Adam Ryczkowski (73' Artur Siemaszko), Dawid Kownacki.