Puchar Holandii: Mateusz Klich i PEC Zwolle w finale!

W półfinale Pucharu Holandii PEC Zwolle Mateusza Klicha pokonał 2:1 NEC Nijmegen i 20 kwietnia wystąpi w finale rozgrywek ze zwycięzcą pary AZ Alkmaar - Ajax Amsterdam.

Maciej Kmita
Zespół Polaka objął prowadzenie w 29. minucie za sprawą Jespera Drosta, który pokonał golkipera rywali strzałem z 17 metrów. Bramkową akcję Zwolle rozpoczął świetnym prostopadłym podaniem Mateusz Klich. Goście z Nijmegen szybko wyrównali - centrę z rzutu wolnego na gola zamienił Kevin Conboy.

Tuż przed przerwą Klich znalazł się z sytuacji strzeleckiej, ale z 14 metrów uderzył nad bramką NEC. Całe spotkanie toczyło się pod dyktando Zwolle i w 81. minucie gospodarze udokumentowali tę przewagę. Maikel van der Werff zdecydował się na strzał z 30 metrów, po którym piłkę pod brzuchem do swojej siatki przepuścił Dennis Gentenaar.

Klich grał od 1. do 87. minuty. Polak został zmieniony, gdy zaczęły łapać go skurcze.

Niebieskopalcy wystąpią w finale Pucharu Holandii po raz trzeci w historii, a po raz pierwszy od 1977 roku. Jeśli z drugiej półfinałowej pary awansuje Ajax, Zwolle niemal na pewno zagra w nowym sezonie w Lidze Europejskiej.