Bundesliga: Przełamanie Bayeru, Gladbach pokonani, coraz gorsza sytuacja Stuttgartu i HSV

Aptekarze wreszcie zwycięscy! Bayer wygrał w Augsburgu i zbliżył się do Borussii oraz Schalke. Eugen Polanski zdobył gola dla Hoffenheim, które pokonało Hannover i umocniło się na 10. miejscu.

Bayer na wygraną czekał od 7 lutego. Od tego czasu zespołu Samiego Hyypii rozegrał aż dziewięć pojedynków bez zwycięstwa. Aptekarze przełamali się w Augsburgu, w czym duża zasługa Stefana Kiesslinga, który otworzył wynik i asystował przy bramce Heung-Min Sona. Sebastian Boenisch tym razem wystąpił w pełnym wymiarze czasowym, zaś Arkadiusz Milik pojawił się na murawie w 72. minucie. Zespół z Leverkusen na siedem kolejek przed końcem rozgrywek traci 5 "oczek" do Borussii Dortmund i 4 do Schalke 04.

Gladbach po dwóch zwycięstwach z rzędu rozczarowali i po słabym występie ulegli Eintrachtowi. Jedyną bramkę strzelił Joselu, który otrzymał podanie od Stefana Aignera i wygrał pojedynek sam na sam z Markiem-Andre ter Stegenem. Zespół Luciena Favre'a nie potrafił stwarzać dogodnych okazji, a frankfurtczycy wygraliby wyżej, gdyby zaprezentowali lepszą skuteczność.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Zwyżkę formy sygnalizuje Hoffenheim, które po zwycięstwie w Leverkusen 3:2 pokonało 2:1 Hannover. Na bramkę Leona Andreasena szybko odpowiedział Eugen Polanski, oddając precyzyjny strzał sprzed pola karnego. Po zmianie stron komplet punktów Wieśniakom zapewnił Anthony Modeste po podaniu Roberto Firmino, który w środę przedłużył kontrakt z klubem do 2017 roku. Do strefy pucharowej drużyna Markusa Gisdola traci już tylko 6 punktów.

Hamburczycy nie zdołali pokonać przed własną publicznością Freiburga i wciąż zajmują pozycję barażową. Przed przerwą na potęgę pudłował Pierre-Michel Lasogga, który zrehabilitował się w 55. minucie, doprowadzając do wyrównania. Dla gości gola zdobył najdroższy nabytek w historii klubu, Vladimir Darida.

W spotkaniu "o 6 punktów" Norymberga pokonała Stuttgart i ponownie zepchnęła drużynę z Badenii-Wirtembergii do strefy spadkowej. Bohaterem został rewelacyjny Josip Drmić, który ma już w tym sezonie w dorobku 15 goli. Szwajcarowi asystowali Hiroshi Kiyotake oraz Markus Feulner. Podopieczni Gertjana Verbeeka z 26 "oczkami" są na 14. pozycji w tabeli.