Siarka przegrała w Limanowej, a więc Pogoń znów na czele - wyniki niedzielnych meczów 21. kolejki gr. wschodniej II ligi

Tylko tydzień liderem była Siarka Tarnobrzeg. W niedzielę tarnobrzeżanie przegrali w Limanowej. Skorzystała z tego Pogoń Siedlce, która szczęśliwie pokonała Radomiaka Radom spychając go na dno tabeli.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Nikt nie może znaleźć sposobu wiosną na Concordię Elbląg. Tym razem najbardziej międzynarodowy zespół w grupie wschodniej II ligi bezbramkowo zremisował ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Najlepszą okazję w całym meczu miał Mateusz Bogdanowicz, po którego strzale gości od kapitulacji uchroniła poprzeczka.

O pechu mogą mówić piłkarze Motoru Lublin, którzy wracali do domu z Suwałk bez żadnej zdobyczy punktowej. Ich rywalizacji z Wigrami przez długi czas była wręcz bardzo nudna. W 65. minucie na prowadzenie niespodziewanie wyszli przyjezdni. Rzut karny pewnie wykorzystał Mateusz Broź. Od tego momentu lublinianie cofnęli się do głębokiej defensywy, ale suwalczanie długo grali nieskutecznie. W końcu, w 84. minucie padło wyrównanie. Gola zdobył Tomasz Tuttas wykorzystując sytuację sam na sam. Gospodarze nie zwolnili tempa gry i w czwartej minucie doliczonego czasu gry, w ostatniej akcji meczu, zwycięstwo swojej drużynie zapewnił Piotr Karłowicz.

Zdecydowanym faworytem meczu pomiędzy Pogonią Siedlce a Radomiakiem Radom byli gospodarze. Siedlczanie długo nie potrafili jednak znaleźć sposobu na defensywę przyjezdnych. Kluczowa dla losów meczu akcja miała miejsce w 88. minucie. Łukasz Zaniewski przebojem wdarł się w pole karne rywala, gdzie staranował go bramkarz z Radomia - Michał Kula. Arbiter wyrzucił golkipera z boiska. Długo trwała zmiana i przygotowanie do gry Dawida Marca. Z równowagi nie dał się wytrącić Krystian Wójcik i w trzeciej minucie doliczonego czasu gry pewnie wykonał rzut karny zapewniając trzy punkty swojej drużynie.

Dzięki temu zwycięstwu i porażce Siarki Tarnobrzeg Pogoń ponownie znajduje się na czele rozgrywek. Tarnobrzeżanie przegrali w Limanowej. Gospodarze objęli prowadzenie w 34. minucie, gdy Łukasz Pietras wykorzystał błąd obrony Siarki. Chwilę po zmianie stron mogło paść wyrównanie, ale Michał Truszkowski trafił tylko w słupek. Zamiast tego w 50. minucie na 2:0 podwyższył Jacek Pietrzak wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. Siarka jednak się nie poddała i w 64. minucie Robert Tunkiewicz zdobył gola kontaktowego. Dodatkowo 60 sekund później z boiska za dwie żółte kartki wyleciał Paweł Pyciak i gospodarze kończyli w osłabieniu. W końcówce przyjezdni mogli wyrównać, ale Damian Buras obił jedynie słupek. Ostatecznie Limanovia kończyła mecz w "dziewiątkę". W doliczonym czasie gry z boiska wyleciał Arkadiusz Serafin. Ogółem sędzia Michał Mularczyk często sięgał do kieszonki. Pokazał aż 11 żółtych kartek (w tym dwie dla Pyciaka) oraz 1 czerwoną.

Ostatni mecz 21. serii gier to były "Stalowe Derby". W Mielcu zwyciężyła jednak drużyna ze Stalowej Woli. Gra była dość szybka, obie ekipy walczyły zaciekle o każdy metr kwadratowy boiska, ale sytuacji podbramkowych praktycznie nie było. Jedyny gol w tym meczu padł w 82. minucie. Tomasz Płonka najwyżej wyskoczył do dośrodkowanej z rzutu wolnego piłki i wpakował ją do siatki. Do końca meczu Stalówka rozsądnie się broniła i nie pozwoliła gospodarzom zagrozić swojej bramce. Ostatecznie 5000 widzów było świadkami trzeciej porażki Stali Mielec w tym roku i to trzeciej, na domowym obiekcie.

Wyniki niedzielnych meczów 21. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Concordia Elbląg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:0

Wigry Suwałki - Motor Lublin 2:1 (0:0)
0:1 - Broź 65' (k.)
1:1 - Tuttas 84'
2:1 - Karłowicz 90+4'

Pogoń Siedlce - Radomiak Radom 1:0 (0:0)
1:0 - Krystian Wójcik 90+3' (k.)

Limanovia Limanowa - Siarka Tarnobrzeg 2:1 (1:0)
1:0 - Pietras 34'
2:0 - Pierzak 50'
2:1 - Tunkiewicz 64'

Stal Mielec - Stal Stalowa Wola 0:1 (0:0) 0:1 - Płonka 82'

II liga gr. wschodnia 2013/2014

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!