Polski weekend w Europie: Gol Krychowiaka, debiuty na Litwie, w Rosji i Rumunii, samobój Kowalczyka i "11" Kapsy

Polski weekend w Europie tym razem przeciągnął się do poniedziałku ze względu na to, że tego dnia na boiska wybiegło 9 biało-czerwonych.

Maciej Kmita
Do iście polskiego meczu doszło w poniedziałek w ramach 20. kolejki rosyjskiej ekstraklasy. W spotkaniu Amkara Perm z Wołgą Niżny Nowogród (5:1) na boisku pojawiło się aż 6 Polaków.

W wyjściowym składzie Amkara znaleźli się Janusz Gol i Jakub Wawrzyniak, dla którego był to debiut w barwach tego klubu, a w 90. minucie do gry wszedł inny debiutant - Damian Zbozień. Po drugiej stronie w wyjściowej "11" pojawili się Marcin Kowalczyk i Piotr Polczak, a już w 23. minucie na boisku pojawił się debiutujący w Wołdze Ariel Borysiuk.

Wawrzyniak zawinił przy golu Wołgi na 1:1, gdy nie upilnował przy rzucie rożnym Lutona Sheltona. Amkar natomiast bramkę na 2:1 zdobył z rzutu karnego podyktowanego za faul Borysiuka. Te błędy rodaków przykrył jednak Kowalczyk, który w 90. minucie zaliczył samobója.