Towarzysko: Pięć goli i siódma wygrana z rzędu Brazylii, hat-trick Neymara (wideo)

Canarinhos potwierdzili niezłą formę z ostatnich miesięcy i odnieśli wysokie zwycięstwo nad RPA. Towarzyski mecz wygrali również Rosjanie, za to Grecy nie sprostali Korei Południowej.

Konrad Kostorz
Gospodarze mundialu po zwycięstwach nad Australią (6:0), Portugalią (3:1), Koreą Południową (2:0), Zambią (2:0), Hondurasem (5:0) oraz Chile (2:1) nie dali żadnych szans Republice Południowej Afryki. Zespół Luiza Felipe Scolariego nie miał problemów ze sforsowaniem defensywy drużyny, która w listopadzie sensacyjnie pokonała reprezentację Hiszpanii.

Skutecznością błysnął Neymar, który w 47. występie w narodowych barwach zdobył 28., 29. i 30. gola. Szczególnej urody było drugie trafienie - snajper Barcelony otrzymał podanie od Paulinho i z zimną krwią przelobował golkipera. Jeszcze ładniejszego gola strzelił Fernandinho, który huknął nie do obrony z około 25 metrów.

Na początku czerwca jeszcze przed inauguracją światowego czempionatu Brazylia ma zmierzyć się z Panamą (3 czerwca) oraz Serbią (6 czerwca).

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Nie zawiedli Rosjanie, którzy po bramkach Aleksandra Kokorina oraz Dmitrija Kombarowa pokonali Armenię. W pojedynków uczestników MŚ górą Korea Południowa. Wygraną nad Grecją Azjatom zagwarantowali Chu-Young Park oraz Heung-Min Son.

Poważnie rozczarowali Ghańczycy, którzy po bramce straconej już w 1. minucie polegli z Czarnogórą. Słabo spisała się także Bośnia i Hercegowina, przegrywając 0:2  Egiptem. Z kolei Japonia już po 17 minutach gry prowadziła różnicą czterech goli z Nową Zelandią (dwa trafienia Shinjiego Okazakiego) i pewnie wygrała swoje spotkanie.

Wyniki spotkań towarzyskich z udziałem europejskich reprezentacji i uczestników mundialu:

RPA - Brazylia 0:5 (0:2)
0:1 - Oscar 10'
0:2 - Neymar 41'
0:3 - Neymar 46'
0:4 - Fernandinho 79'
0:5 - Neymar 90+1'

Skład Brazylii: Cesar - Rafinha, Silva, Luiz (64' Dante), Marcelo (58' Alves) - Fernandinho, Paulinho (46' Gustavo), Oscar (46' Ramires) - Hulk (46' Willian), Fred (62' Jo), Neymar.

Bułgaria - Białoruś 2:1 (1:0)