Turniej Czterech Narodów: Polska pokonała Włochy! Popis Michała Szromnika

W swoim ostatnim meczu w ramach Turnieju Czterech Narodów reprezentacja Polski U-20 (złożona z zawodników urodzonych w 1993 roku i młodszych) pokonała na wyjeździe Włochy 1:0.

Zwycięskiego gola dla biało-czerwonych zdobył wypożyczony do Górnika Łęczna napastnik Pogoni Szczecin Łukasz Zwoliński. Bohaterem meczu był jednak bramkarz Arki Gdynia Michał Szromnik, który w 4. minucie obronił rzut karny wykonywany przez Valerio Verre, a 6 minut później znów obronił "11" - tym razem zatrzymał uderzenie Vincenzo Grifo z 11 metrów!

Dla Polski był to ostatni mecz w rozgrywkach. Polacy są liderem tabeli, ale mogą jeszcze zostać wyprzedzeni przez Niemców.