Puchar Ligi: Pierwsze trofeum Manchesteru City

Nie było sensacji w finale Pucharu Ligi Angielskiej. Manchester City ograł na Wembley Sunderland 3:1 i Manuel Pellegrini sięgnął po pierwsze trofeum w Anglii.

Bartosz Zimkowski

Manuel Pellegrini był konsekwentny i w bramce pojawił się Costel Pantilimon, a nie Joe Hart. Anglik musiał zadowolić się miejscem na ławce rezerwowych. Bramkarz The Citizens już w dziesiątej minucie musiał sięgnąć do własnej siatki po tym jak błąd popełnił Vincent Kompany i skrzętnie skorzystał z tego wypożyczony z Liverpoolu Fabio Borini.

Manchester City miał optyczną przewagę, jednak nie potrafił zdobyć bramki. W ataku The Citizens wystąpił już kontuzjowany przez kilka tygodni Sergio Aguero.

Worek z golami rozwiązał się w drugiej połowie. Fantastyczny strzał z dystansu oddał Yaya Toure i piłka zatrzymała się dopiero w okienku bramki Sunderlandu. Vito Mannone nie miał szans obronić tego uderzenia.

60 sekund później Man City wygrywał już 2:1. Samir Nasri idealnym strzałem przy słupku doprowadził do rozpaczy fanów Czarnych Kotów.

Sunderland długo miał bezpośredni kontakt z rywalami, jednak nie potrafił już doprowadzić do wyrównania. W doliczonym czasie The Citizens postawili kropkę nad "i". Rezerwowy Jesus Navas wykorzystał podanie Toure i Man City wygrał 3:1.

To pierwsze trofeum Pellegriniego z The Citizens i trzeci Puchar Ligi w historii klubu. Poprzedni MC zdobył w 1976 roku.

Man City - Sunderland 3:1 (0:1)
0:1 - Borini 10'
1:1 - Toure 55'
2:1 - Nasri 56'
3:1 - Navas 90'