Primera Division: Bramkarz uratował Villarreal, ważna wygrana Yellow Submarines

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Na zdjęciu piłka nożna
/ Na zdjęciu piłka nożna

W ostatnich sekundach meczu Espanyol Barcelona powinien doprowadzić do wyrównania. Na przeszkodzie stanął jednak Sergio Asenjo.

Niezwykle ciekawie zapowiadało się spotkanie kończące 25. kolejkę Primera Division. Espanyol Barcelona, który w czterech ostatnich ligowych meczach u siebie przegrał tylko z Realem Madryt, przyjmował Villarreal. Żółte Łodzie Podwodne prowadziły już 2:0 po bramkach Moisesa Gomeza oraz Jeremy'ego Perbeta i wydawało się, że komplet oczek mają w garści.

Wtedy przebudziły się jednak Papużki - po asyście Sergio Garcii kontaktowego gola zaliczył Jhon Cordoba, a najlepszy snajper gospodarzy do asysty powinien dołożyć gola. W 91. minucie jego uderzenie z "wapna" obronił jednak Sergio Asenjo.

Piąte Villarreal traci więc 4 oczka do gry w eliminacjach Ligi Mistrzów, a Espanyol 3 do siódmego miejsca, gwarantującego start w Lidze Europejskiej.

Espanyol Barcelona - Villarreal CF 1:2 (0:1) 0:1 - Moises 36' 0:2 - Perbet 50' 1:2 - Cordoba 78'

W 91. minucie Sergio Garcia (Espanyol) nie wykorzystał rzutu karnego - bramkarz obronił.