Puchar Włoch: Emocje i pięć goli w meczu Romy z Napoli, piękna bramka Strootmana (wideo)

Świetne widowisko w Rzymie! Gospodarze dzięki Gervinho rzutem na taśmę zapewnili sobie wygraną i są nieco bliżsi wywalczenia awansu do finału Coppa Italia, który odbędzie się 3 maja.

Konrad Kostorz
W spotkaniu ligowym Roma pokonała u siebie Napoli 2:0 po bramkach Miralema Pjanicia. Bośniak decyzją Rudiego Garcii tym razem usiadł jednak na ławce rezerwowych i wszedł na murawę dopiero po przerwie. Napoli po klęsce 0:3 z Atalantą Bergamo powróciło do najmocniejszego składu z wysuniętym Gonzalo Higuainem.

Pierwsza połowa była popisem skuteczności Giallorossich. W 12. minucie Gervinho zamienił na bramkę kapitalne podanie Francesco Tottiego, natomiast po ponad półgodzinie gry przepiękny strzał z dystansu oddał Kevin Strootman, nie dając szans na interwencję Jose Reinie.

Po zmianie stron lepiej prezentowali się neapolitańczycy. Przy trafieniu Higuaina gościom pomógł rykoszet od nogi Mehdiego Benatii, a do wyrównania doprowadził rezerwowy Dries Mertens po indywidualnej akcji.

Gdy wydawało się, że pojedynek zakończy się korzystnym dla zespołu Rafaela Beniteza remisem, rzymianie jeszcze raz zerwali się do ataku! Miejscowi wymienili kilka podań na jeden kontakt, Alessandro Florenzi wypuścił w bój Gervinho, a reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej stanął oko w oko z bramkarzem i nie spudłował. Roma pokazała charakter i zapewniła sobie nieco lepszą pozycję wyjściową przed potyczką w Neapolu.

Rewanż na Stadio San Paolo zaplanowano na 12 lutego. Przypomnijmy, że w drugim półfinale rywalizują Udinese Calcio i ACF Fiorentina. Na półmetku walki o finał o jednego gola lepsze są Zebry, które wygrały u siebie 2:1.