Puchar Anglii: Chelsea męczyła się ze Stoke

Chelsea Londyn po golu Oscara awansowała do piątej rundy Pucharu Anglii. Mecz ze Stoke City nie był jednak do końca udany dla The Blues.

Bartosz Zimkowski

Jose Mourinho chciał świętować swoje 51. urodziny awansem do piątej rundy Pucharu Anglii. Rywal nie był z najwyższej półki. Stoke City wystawiło silny skład, ale i Portugalczyk dał szansę wielu podstawowym graczom.

Na Stamford Bridge nie zobaczyliśmy wielkiego widowiska. Przewagę miała rzecz jasna Chelsea, ale także niewiele dobrego można było o niej powiedzieć. Stoke czyhało na kontry, lecz wyprowadzało je niezwykle rzadko.

W pierwszej odsłonie padła jedyna bramka w tym meczu. Do rzutu wolnego 20 metrów od bramki The Potters podszedł Oscar. Brazylijczyk uderzył w róg, w którym stał bramkarz, ale ten zrobił tuż przed strzałem krok w swoją lewą stronę. To był błąd, ponieważ nie był już w stanie sięgnąć piłki uderzonej przez Oscara. Brazylijczyk w pierwszej połowie miał jeszcze jedną świetną okazję do zdobycia bramki. Futbolówka po jego strzale trafiła w słupek.

Chelsea wygrała 1:0 i znalazła się w piątej rundzie Pucharu Anglii.

Chelsea - Stoke 1:0 (1:0)
1:0 - Oscar 27'

***

W drugim niedzielnym meczu doszło do niespodzianki. Drugoligowe Sheffield United zremisowało z klubem z Premier League Fulham Londyn, chociaż do 75. minuty prowadziło 1:0.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)