Puchar Anglii: Man City otarł się o porażkę

Manchester City przegrywał już 0:2 w meczu Pucharu Anglii, ale ostatecznie zdołał ograć Watford 4:2 i awansował do piątej rundy.

Manuel Pellegrini dokonał wielu roszad w składzie, ale czy jedenastka złożona z m.in. Sergio Aguero, Edina DzekoJesusa Navasa czy Yaya Toure mogła obawiać się pierwszoligowego Watfordu? W pierwszej połowie fani The Citizens przecierali oczy ze zdumienia, kiedy ich drużyna raziła nieporadnością w defensywie. Dwa celne strzały i goście prowadzili 2:0. W ofensywie również niewiele się udawało podopiecznym Pellegriniego.

Chilijczyk zareagował i w przerwie dokonał dwóch zmian. Nowy rządy w obronie przejęli Vincent Kompany oraz Pablo Zabaleta. Przyniosło to wymierne rezultaty, ponieważ The Citizens gola już nie stracili, ale wciąż musieli odrabiać straty. Udało się. W ostatnich 30. minutach zdobyli trzy bramki i wygrali 4:2. Strzelili dokładnie tyle bramek co średnio w ostatnich pięciu spotkaniach.

Można rzec, że tego dnia nie było żadnej sensacji w Pucharze Anglii. Z rozgrywkami pożegnał się zespół Premier League Crystal Palace, który przegrał z obrońcą pucharu Wigan Athletic. W barwach Southampton nie ujrzeliśmy Artura Boruca. Święci zagrali w mocno rezerwowym składzie.

Wyniki 4. rundy Pucharu Anglii:

Birmingham City - Swansea City 1:2 (1:0) 1:0 - Novak 14' 1:1 - Bony 67' 1:2 - Bony 69'

Bolton Wanderers - Cardiff City 0:1 (0:0) 0:1 - Campbell 50'

Huddersfield Town - Charlton Athletic 0:1 (0:0) 0:1 - Church 54'

Manchester City - Watford 4:2 (0:2) 0:1 - Forestieri 21' 0:2 - Deeney 29' 1:2 - Aguero 60' 2:2 - Aguero 79' 3:2 - Kolarov 87' 4:2 - Aguero 90'

Port Vale - Brighton and Hove Albion 1:3 (1:2) 0:1 - Ince 27' 1:1 - Robertson 36' 1:2 - March 43' 1:3 - Obika 78'

Rochdale - Sheffield Wednesday 1:2 (0:0) 0:1 - Mattock 50' 0:2 - Onyewu 57' 1:2 - Rose 60'

Southampton - Yeovil Town 2:0 (1:0) 1:0 - Do Prado (k.) 23' 2:0 - Gallagher 70'

Southend United - Hull City 0:2 (0:0) 0:1 - Fryatt 63' 0:2 - Fryatt 90'

Sunderland - Kidderminster Harriers 1:0 (1:0) 1:0 - Mavrias 5'

Wigan Athletic - Crystal Palace 2:1 (1:0) 1:0 - Watson 36' 1:1 - Wilbraham 69' 2:1 - McArthur 78'

Stevenage - Everton 0:4 (0:2)

0:1 - Naismith 6' 0:2 - Naismith 32' 0:3 - Heitinga 55' 0:4 - Gueye 85'