Puchar Włoch: AC Milan za burtą, pierwsza porażka Clarence'a Seedorfa!

AC Milan poszedł w ślady Juventusu Turyn i już w ćwierćfinale pożegnał się z Pucharem Włoch. Podopieczni Clarence'a Seedorfa nie sprostali na własnym terenie Udinese Calcio.

Konrad Kostorz
Zebry po wyeliminowaniu w 1/8 finału Interu liczyły na kolejne zwycięstwo nad zespołem z Mediolanu. Faworytem był jednak Milan, który przystąpił do rywalizacji na San Siro w niemal najsilniejszym składzie w świetnych nastrojach po zwycięskim debiucie Clarence'a Seedorfa w roli trenera (1:0 z Hellasem Werona).

Już w 6. minucie po centrze Valtera Birsy w pole karne Robinho przepuścił piłkę do Mario Balotellego, który nie mógł w tej sytuacji nie pokonać Zeljko Brkicia. Rossoneri zamiast pójść za ciosem, cofnęli się i oddali inicjatywę Udinese, które zachęcone pasywną postawą oponentów coraz śmielej zaczęło atakować bramkę Christiana Abbiatiego. Goście dopięli swego jeszcze przed przerwą - Urby Emanuelson sfaulował w polu karnym Silvana Widmera, a rzutu karnego nie zmarnował Luis Muriel.

Druga połowa była wyrównanym widowiskiem, ale na 20 minut przed końcem regulaminowego czasu Ricardo Kaka i spółka wyraźnie opadli z sił i pozwolili się zdominować. Ekipa Francesco Guidolina zmarnowała kilka niezłych okazji do objęcia prowadzenia, aż wreszcie indywidualną akcję zakończoną perfekcyjnym strzałem w róg bramki przeprowadził Nicolas Lopez. Na trafienie 20-letniego Urugwajczyka gospodarze nie zdołali już odpowiedzieć, choć Balotelli dwoił się i troił, by doprowadzić do dogrywki.

W półfinale przeciwnikiem Udinese będzie zwycięzca czwartkowego pojedynku pomiędzy Fiorentiną a Sieną. Warto odnotować, że na murawie San Siro nie pojawił się Piotr Zieliński, który cały mecz obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych.

AC Milan - Udinese Calcio 1:2 (1:1)
1:0 - Balotelli 6'
1:1 - Muriel (k.) 41'
1:2 - Lopez 78'

Milan: Abbiati - De Sciglio, Rami, Zapata (36' Mexes), Emanuelson (87' Abate) - Nocerino (82' Honda), de Jong - Birsa, Kaka, Robinho - Balotelli.

Udinese: Brkić - Heurtaux, Danilo, Domizzi - Widmer, Badu, Allan, Lazzari (90+3' Pinzi), Silva - Fernandes (69' Pereyra), Muriel (75' Lopez).