Primera Division: Wielka sensacja z udziałem FC Barcelony! Trzeci remis mistrza

Po raz czwarty w tym sezonie punkty straciła Duma Katalonii! Podopieczni Gerardo Martino jedynie zremisowali na wyjeździe z Levante i mogą stracić pozycję lidera!

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Po odpadnięciu z Pucharu Króla celem numer jeden Villarreal jest teraz zdobycie czwartego miejsca w Primera Division. Żółte Łodzie Podwodne w niedzielę poczyniły kolejny mały kroczek w tym kierunku, wygrywając 2:0 z Almerią. Jedną z bramek zdobył ostatnio niezwykle skuteczny Ikechukwu Uche, który tym samym wyprzedził w bramkowych zdobyczach w Hiszpanii swojego brata, byłego Wiślaka, Kalu Uche (34 do 33 goli).

Bez kontuzjowanego Neymara, ale za to z Lionelem Messim, który w Primera Division wystąpił w podstawowym składzie po raz pierwszy od początku listopada, FC Barcelona zmierzyła się z Levante. W pierwszym meczu sezonu tych drużyn gracze Gerardo Martino wygrali 7:0. Od tego czasu w ekipie z Walencji sporo się zmieniło, a potwierdziło się to w 10. minucie, kiedy po rzucie rożnym piłkę głową do siatki skierował Loukas Vyntra.

Greka skutecznie nie upilnował m.in. Gerard Pique, który kilka chwil później skopiował wyczyn rywala, zdobywając swojego pierwszego gola w tym sezonie. Asystę z kornera zaliczył Xavi. Wydawało się, że Duma Katalonii ruszy do ataków, jednak gospodarze grający systemem 5-4-1 skutecznie wybijali z rytmu mistrzów Hiszpanii. Bezpośrednio pod bramkę Keylora Navasa udało się dostać dopiero po godzinie gry, kiedy to golkiper Levante obronił uderzenie Messiego, a dobijający Xavi, mając przed sobą pustą siatkę, trafił w interweniującego Juanfrana!

Minuty mijały, a Barca wcale nie stwarzała stuprocentowych okazji. Co więcej, narażała się na groźne kontry miejscowych. Na boisku pojawili się Sergi Roberto, Cristian Tello i Jean Marie Dongou, którzy jednak nie potrafili zmienić losów meczu! Sędzia doliczył aż cztery minuty, jednak Levante skopiowało wyczyn Osasuny Pampeluna oraz Atletico Madryt i zdołało zremisować z wielką Blaugraną. Messi i spółka mają tym samym tylko oczko przewagi nad Realem Madryt, a w przypadku wygranej Atletico Madryt stracą pozycję lidera.