Primera Division: Kolejne potknięcie Realu Sociedad, piękny gol Garcii (wideo)

Wydawało się, że Baskowie rozgromią Getafe, a zakończyło się tylko na remisie. Tymczasem w sobotnich wieczornych meczach komplet oczek dla Espanyolu Barcelona uratował Sergio Garcia.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Swój czwarty wyjazdowy mecz w Primera Division przegrała Celta Vigo. Ekipa z Galicji była o krok od remisu z Espanyolem Barcelona, jednak prawdziwą magię w samej końcówce pokazał Sergio Garcia, który minął dwóch rywali i fantastycznym półwolejem dał zwycięstwo Los Pericos.

Domowe zwycięstwo zaliczyło również Elche, choć im wydatnie pomógł sędzia, który już w 18. minucie niepotrzebnie pokazał czerwoną kartkę Raulowi Baenie i podyktował rzut karny dla beniaminka. Dla zespołu z Estadio Manuel Martinez Valero to pierwsza ligowa wygrana od 24 listopada.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Świetny gol Sergio Garcii w 88. minucie:

Wydawało się, że piątą porażkę z rzędu zaliczy Getafe. Azulones na samym początku pokazali się z bardzo słabej strony przeciwko Realowi Sociedad, który po asystach Carlosa Veli i główkach Imanola Agirretxe już po kwadransie prowadził 2:0.

Niektórzy nielicznie zgromadzeni kibice już myśleli o opuszczeniu stadionu, zanosiło się na wielki pogrom, a tymczasem Baskowie ni stąd ni zowąd stanęli, a do ataków ruszyli gospodarze. Jeszcze w pierwszej połowie uderzenie Sergio Escudero przejął Ciprian Marica, który zdobył kontaktową bramkę.

Po zmianie stron Getafe znów zaatakowało z wielkim animuszem i po świetnej centrze Diego Castro idealnym półwolejem popisał się Pedro Leon. Azulones szli za ciosem, ale zostali zatrzymani przez własnego piłkarza - Borję Fernandeza, który obejrzał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. Uczestnik tegorocznej fazy Ligi Mistrzów nie wykorzystał jednak gry w przewadze i musi być zadowolony z jednego punktu zdobytego na Coliseum Alfonso Perez. Tym samym po porażce 1:5 z Villarreal piłkarze Sociedad zaliczyli kolejny słaby występ i czwarte miejsce w tabeli po tej kolejce znowu się od nich oddali.

Elche CF -Rayo Vallecano 2:0 (1:0)
1:0 - Edu Albacar (k.) 19'
2:0 - Javi Marquez 79'

Czerwona kartka: Baena /18'/ (Rayo).

Granada CF - Osasuna Pampeluna 0:0

Espanyol Barcelona - Celta Vigo 1:0 (0:0)
1:0 - Sergio Garcia 88'

Getafe CF - Real Sociedad 2:2 (1:2)