Puchar Ligi Angielskiej: Grad przegnał piłkarzy Stoke i Man Utd (wideo)

Na kilka minut mecz Stoke City - Manchester United w rozgrywkach Pucharu Ligi Angielskiej został przerwany z powodu opadów gradu.

Bartosz Zimkowski

Wobec kontuzji czołowych napastników Manchesteru United David Moyes postawił na środku ataku na Danny'ego Welbecka. Szkocki menedżer wystawił silny skład i liczył na awans do półfinału Pucharu Ligi Angielskiej. Jednak nie była to łatwa potyczka dla jego ekipy. Ponadto pogoda krzyżowała plany obu drużynom. Sędzia Mark Clattenburg w 30. minucie przerwał spotkanie z powodu obfitych opadów gradu. Na szczęście pojedynek można było kontynuować.

W drugiej połowie Czerwone Diabły dwukrotnie trafiły do siatki rywali. Najpierw zrobił to ładnym strzałem Ashley Young, a nieco kwadrans później poprawił Patrice Evra. Mistrzowie Anglii nie zagrali wielkiego meczu, ale mimo to awansowali do półfinału.

Po porażce 0:6 z Liverpoolem FC zwolniony został Andre Villas-Boas. Trwają poszukiwania nowego menedżera, ale odsunięcie od drużyny Portugalczyka przed ćwierćfinałowym spotkaniem nie sprawiło, że zespół zaczął grać lepiej. W rezerwowym składzie nie potrafił sobie poradzić z przeciętnym West Ham United. Wprawdzie w drugiej połowie objął prowadzenie po golu Emmanuela Adebayora, ale w ostatnich dziesięciu minutach stracił dwa gole i nie awansował do półfinału.