Puchar Ligi Angielskiej: Wasilewski nie zatrzymał Man City

Marcin Wasilewski rozegrał 90 minut w meczu z Manchesterem City, jednak jego klub przegrał. Sensacyjnie z rozgrywek Pucharu Ligi Angielskiej odpadła Chelsea.

Bartosz Zimkowski

Manuel Pellegrini dał szansę rezerwowym w starciu z czołową ekipą The Championship. W barwach Leicester City wystąpił Marcin Wasilewski, jednak doświadczony obrońca nie może zapisać tego wieczoru do udanych. The Citizens wygrali 3:1 po dwóch golach Edina Dzeko. To oni awansowali do półfinałów rozgrywek.

W drugim meczu dnia Chelsea Londyn nie sprostała Sunderlandowi i po dogrywce zeszła do szatni jako przegrana. Jose Mourinho także dał szansę zawodnikom, którzy w ostatnim czasie grali mniej. Pojedynek był wyrównany (18 strzałów Czarnych Kotów i 22 The Blues), jednak Chelsea do 88. minuty prowadziła 1:0. Wówczas to rezerwowy Fabio Borini wyrównał, a tuż przed końcem dogrywki inny zmiennik - Ki - dał Sunderlandowi awans do półfinału.

Leicester - Man City 1:3  (0:2)
0:1 - Kolarov 8'
0:2 - Dzeko 41'
0:3 - Dzeko 53'
1:3 - Dyer 77'

Sunderland - Chelsea 2:1 (0:0; 1:1; 1:1)
0:1 - Cattermole (sam.) 46'
1:1 - Borini 88'