Parszywa "11" - sędziowie krzywdzą Pasy w co drugim meczu, a w drugą stronę się nie mylą (wideo)

W 9 na 17 ligowych spotkań Cracovii w tym sezonie sędziowie podejmowali niewłaściwe, krzywdzące Pasy decyzje, które nie pozostawały bez wpływu na wynik rywalizacji. W drugą stronę się tak nie mylili.

W poniedziałkowym meczu 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Lechem Poznań krakowianie ulegli Kolejarzowi aż 1:6, ale kto wie, jak potoczyłoby się to spotkanie, gdyby w 29. minucie przy stanie 0:1 sędzia Marcin Borski uznał prawidłowo zdobytą przez Vladimira Boljevicia wyrównująca bramkę. Gol nie został jednak zaliczony, a po chwili Lech podwyższył na 2:0.

[wrzuta=5xh7OMtxdJP,mmkk07]

Trudno, żeby klęskę 1:6 przed własną publicznością Cracovia tłumaczyła pomyłką arbitra, ale nie jest to pierwsza w tym sezonie sędziowska wpadka na niekorzyść Cracovii i do tego w tak newralgicznym momencie spotkania.

Nawet nie druga ani nie trzecia. Pasy zostały skrzywdzone przez sędziów już 11 razy w tym sezonie. Pomyłki sędziowskie się zdarzają i są wpisane w futbol, ale co ciekawe Cracovia w tym sezonie jeszcze nie skorzystała na ani jednej z nich.

Tymczasem Pasom rozjemcy a to nie uznają prawidłowo zdobytych goli (dwukrotnie), a to nie widzą nieprzepisowego zagrania rywali przed zdobyciem bramki albo nie dyktują rzutów karnych, których naliczyliśmy aż 7.

Sędziowskie pomyłki na niekorzyść Cracovii:

1. kolejka vs Piast Gliwice (2:3) - niepodyktowany rzut karny za zagranie ręką Mateusza Matrasa przy stanie 2:3 w 93. minucie. 4. kolejka vs Lechia Gdańsk (1:3) - zagranie piłki ręką przez Jarosława Bieniuka, po którym Marcin Pietrowski zdobył gola na 1:0 dla Lechii. 6. kolejka vs Legia Warszawa (0:1) - niepodyktowany rzut karny za faul Daniela Łukasika na Krzysztofie Danielewiczu przy stanie 0:1 w 72. minucie. Danielewicz po tym faulu przez dwa miesiące leczył uraz stawu skokowego. 8. kolejka vs Zawisza Bydgoszcz (0:2) - nieuznana bramka Adama Marciniaka przy stanie 0:2 w 80. minucie. 13. kolejka vs Widzew Łódź (1:3) - rzut karny dla Widzewa podyktowany za faul Milosa Kosanovicia na Eduardsie Visnakovsie przed polem karnym przy stanie 0:0 w 13. minucie. 14. kolejka vs Górnik Zabrze (1:0) - niepodyktowany rzut karny za zagranie ręką Pawła Olkowskiego przy stanie 0:0 w 60. minucie. 14. kolejka vs Górnik Zabrze (1:0) - niepodyktowany rzut karny za faul Seweryna Gancarczyka na Bartłomieju Dudzicu przy stanie 1:0 w 79. minucie. 15. kolejka vs Korona Kielce (1:2) - niepodyktowany rzut karny za faul Pavola Stano na Dawidzie Nowaku przy stanie 0:0 w 6. minucie. 15. kolejka vs Korona Kielce (1:2) - niepodyktowany rzut karny za faul Piotra Malarczyka na Saidim Ntibazonkizie przy stanie 1:2 w 60. minucie. 16. kolejka vs Piast Gliwice (1:1) - niepodyktowany rzut karny za faul Mateusza Matrasa na Dawidzie Nowaku przy stanie 0:0 w 16. minucie. 17. kolejka vs Lech Poznań (1:6) - nieuznany gol Vladimira Boljevicia przy stanie 0:1 w 29. minucie.