Puchar Ligi: Manchester City w kolejnej rundzie

Dogrywki potrzebowali piłkarze Manchesteru City, aby zapewnić sobie awans do ćwierćfinału Pucharu Ligi Angielskiej. W drugim spotkaniu Tottenham ograł Hull.

Bartosz Zimkowski

Rezerwowych zawodników wystawili menedżerowi obu drużyn. Jako, że szerszą kadrę mają piłkarze Manuela Pellegriniego, to oni byli faworytem. Na ławce Chilijczyk pozostawił sobie kilku kluczowych piłkarzy - w tym m.in. Davida Silvę. Hiszpan pojawił się na murawie w drugiej odsłonie. To on zrobił różnicę, ale na bramki trzeba było czekać dopiero do dogrywki. Wcześniej spotkanie było mocno przeciętne, a bramkarze nie napracowali się.

Na pierwsze trafienie trzeba było czekać do 99. minuty. Podanie Edina Dzeko na bramkę zamienił Alvaro Negredo. Sześć minut później sam Bośniak pokonał Tima Krula mijając go i umieścił piłkę w siatce. MC wygrał 2:0 i awansował do ćwierćfinału.

W drugim środowym spotkaniu Tottenham Hotspur pokonał po rzutach karnych Hull City. Po 120. minutach był remis 2:2.

Newcastle - Man City 0:2 (0:0; 0:0; 0:2)
0:1 - Negredo 99'
0:2 - Dzeko 105'

Tottenham - Hull 2:2 (1:0; 1:1; 1:2)
1:0 - Sigurdsson 16'
1:1 - Friedel (sam.) 53'
1:2 - McShane 98'
2:2 - Kane 108'