Puchar Ligi Angielskiej: Fabiański odpadł, Wasilewski gra dalej

Łukasz Fabiański zagrał pierwszy mecz w sezonie i od razu poczuł gorycz porażki. Arsenal w Pucharze Ligi Angielskiej uległ Chelsea. Do kolejnej rundy awansował za to Marcin Wasilewski.

Bartosz Zimkowski

Zgodnie z tradycją od pierwszej minuty szansę otrzymał Łukasz Fabiański. Polak zawsze występuje w Pucharze Ligi Angielskiej. Nie inaczej było i tym razem, chociaż Arsene Wenger nie dał szansy młodzikom, ale innym graczom z pierwszej drużyny, którzy dotychczas grali mniej. To samo uczynił Jose Mourinho.

Pojedynek na Emirates Stadium kontrolowała Chelsea. Grała bardziej dojrzale i przede wszystkim bardzo pewnie w defensywie. Miała też szczęście, ponieważ w 25. minucie błąd popełnił Carl Jenkinson. Obrońca Arsenalu chciał podać do Fabiańskiego, jednak zrobił to zbyt lekko i Cesar Azpilicueta wykorzystał okazję.

W drugiej połowie kropkę nad "i" postawił Juan Mata ładnym strzałem zaskakując Fabiańskiego. Polak nie zawinił przy golach i nie miał zbyt wiele pracy. Gospodarzom nie udało się zdobyć choćby honorowej bramki i Arsenal pożegnał się z Pucharem Ligi.

W końcu radość swoim kibicom zapewnił Manchester United. Czerwone Diabły podejmowały w rezerwowym składzie Norwich City i zwyciężyły bardzo pewnie - 4:0. Dwa gole były autorstwa Javiera Hernandeza, na którego nie stawia David Moyes. Możliwe, że tym występem Meksykanin zaskarbi sobie zaufanie Szkota.

90 minut w barwach Leicester City rozegrał Marcin Wasilewski. Lisy po dramatycznym meczu ograły Fulham Londyn 4:3 i awansowały do kolejnej rundy.