Przełamanie Chrobrego, Górnik walczył do końca - wyniki spotkań 14. kolejki gr. zachodniej II ligi

Po czterech meczach bez zwycięstwa piłkarze Chrobrego Głogów wreszcie przełamali złą passę. Powoli wykrystalizowała nam się pierwsza trójka rozgrywek.

Adrian Dudkiewicz

W sobotnie popołudnie zdecydowanie najciekawiej zapowiadał się pojedynek w Częstochowie. Trzymający się blisko czołówki Raków podejmował wicelidera tabeli, czyli Górnika Wałbrzych. Gospodarze od początku mocno ruszyli do ataku i już w 10. minucie objęli prowadzenie po przepięknym strzale z dystansu Krzysztofa Napory. Raków w pierwszych tezech kwadransach był zdecydowanie stroną przeważającą.

W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie i widowisko nieco się wyrównało. Do szczęścia Rakowowi zabrakło naprawdę niewiele. Co więcej, to właśnie miejscowi na kwadrans przed końcem powinni prowadzić 2:0. Po ładnym uderzeniu piłki z ostrego kątą przez Krzysztofa Naporę nad bramkę futbolówkę przeniósł Jaroszewski. Gdy wszyscy szykowali się na końcówkę, na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego doświadczony Marcin Folc po dośrodkowaniu z dystansu uratował Górnikowi remis.

Po kilku spotkaniach bez zwycięstwa wreszcie obudzili się piłkarze Chrobrego. Głogowianie w sobotę nie mieli problemów, aby na własnym boisku rozgromić solidny Ruch Zdzieszowice aż 5:2. Początek meczu jednak nie wskazywał na łatwy triumf miejscowych. Dopiero w drugiej połowie podopieczni Ireneusza Mamrota poszli za ciosem i dzięki temu awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Po dobrym początku coraz gorsza staje się sytuacja zielonogórzan. Tym razem UKP na swoim boisku nie sprostało Zagłębiu Sosnowiec. - Szkoda tych punktów, ale na pewno będziemy próbować podnieść się do końca tej rundy, bo dla nas to jest w tej chwili tylko czas na przetrwanie, bo tu już nic absolutnie nie wymyślimy, a po tym co widzę, to chyba Filip Barski wypadł, Michał Sucharek wypadł. Na następne spotkanie będziemy mieli problem, żeby jedenastu ludzi zdrowych przygotować do gry - smucił się trener UKP Piotr Żak.

WYNIKI SPOTKAŃ 14. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

KS Polkowice - Calisia Kalisz 1:0 (0:0)
1:0 - Wacławczyk 72'

UKP Zielona Góra - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:0)
0:1 - Tumicz 73'
0:2 - Tumicz 90'

Raków Częstochowa - Górnik Wałbrzych 1:1 (1:0)
1:0 - Napora 10'
1:1 - Folc 87'

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Błękitni Stargard Szczeciński 2:1 (2:0)
1:0 - Kowalski-Haberek (k.) 12'
2:0 - Kowalski-Haberek (k.) 15
2:1 - Magnuski (k.) 86'

Chrobry Głogów - Ruch Zdzieszowice 5:2 (2:1)

2:0 - Jarka 51'

MKS Kluczbork - Jarota Jarocin 2:1 (1:0)
0:1 - Bartoszak 13'
1:1 - Orłowicz 44'
2:1 - Bzdęga 74'

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

II liga gr. zachodnia 2013/2014

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!