Primera Division: Twierdza Basków nie do zdobycia! Luis Enrique na wylocie?

Okazuje się, że w 9. kolejce z pierwszej czwórki wygrał tylko Real Madryt. Na zakończenie serii spotkań na San Mames nawet oczka nie zdołało bowiem ugrać Villarreal.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Bardzo komplikuje się sytuacja Luisa Enrique. Jego Celta Vigo ponownie pokazała się z lepszej strony od rywala, ale na własnym boisku ostatecznie przegrała z Levante 0:1. Ekipa z Galicji w ostatnich sześciu kolejkach zdobyła tylko oczko i wydaje się, że były defensywny pomocnik FC Barcelony powinien zacząć drżeć o swoją posadę.

W czwartym meczu na nowym San Mames trzecie zwycięstwo odniosło Athletic Bilbao. Baskowie w dwie minuty totalnie rozmontowali defensywę Villarreal i prowadzenie 2:0 utrzymali do końca. Znacznie pomógł im w tym Bruno Soriano, który jeszcze przed przerwą obejrzał drugą żółtą kartkę. Baskowie po zwycięstwie powrócili na szóste miejsce i do poniedziałkowego rywala tracą już tylko oczko.

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

Celta Vigo - Levante UD 0:1 (0:0)
0:1 - Diop 89'

Athletic Bilbao - Villarreal CF 2:0 (2:0)
1:0 - Mikel Rico 33'
2:0 - Aduriz 35'

Czerwona kartka: Bruno /45', za drugą żółtą/ (Villarreal).

Primera Division: Sevilla wypuściła zwycięstwo z rąk, kolejna wpadka Betisu