Siarka minimalnie lepsza w derbach - relacja z meczu Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg

Siarka Tarnobrzeg wygrała w derbowym pojedynku w Stalowej Woli z miejscową Stalą 1:0. Jedyne trafienie dla Siarkowców w drugiej połowie zdobył Marcin Truszkowski.

Kamil Górniak

Od początku sobotniego derbowego boju lekką przewagę posiadali goście z Tarnobrzega. Siarka była częściej przy piłce, ale w zasadzie nic z tego nie wynikało. Gospodarze praktycznie nie zagrażali bramce gości. W 17. minucie Siarkowcy stanęli przed szansą na gola, ale Daniel Koczon przegrał pojedynek sam na sam z Tomaszem Wietechą, a Jan Kowalski dobijał nad bramką. Z kolei w 23. minucie po centrze z rzutu rożnego niecelnie głową uderzył Marcin Truszkowski. Emocje w pierwszej części spotkania na tym właściwie się skończyły.

W 51. minucie Stalowcy mieli pierwszą okazję w meczu na zdobycie gola. Sylwester Sikorski znalazł się w polu karnym, ale uderzył z ostrego kąta wprost w Artura Melona. W kolejnych minutach nadal wiało nudą. W 66. minucie Robert Tunkiewicz oddał celny, ale zbyt słaby strzał by pokonać Wietechę. W odpowiedzi niecelnie uderzali Radosław Mikołajczak i Tomasz Płonka.

W 75. minucie Michał Chrabąszcz podał w pole karne do Truszkowskiego, który z kąta wpakował piłkę do siatki. W 78. minucie po wrzutce z rzutu rożnego Michał Czarny uderzył niecelnie. W 80. minucie Wojciech Reiman sprzed pola karnego uderzył niecelnie. Stal walczyła do końca o bramkę, ale nie zdołała pokonać golkipera gości.

Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg 0:1 (0:0)
0:1 - Truszkowski 75'

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Bartkiewicz, Czarny, Kachniarz, Sikorski, Mikołajczak, Argasiński, Reiman, Tur (79; Komada), Łanucha (79' Fabianowski), Płonka.

Siarka Tarnobrzeg: Melon - Stępień, Makowski, Baran, Sulkowski, Tunkiewicz, Chrabąszcz, Kowalski (74' Persona), Koczon, Szewc (74' Wróbel), Truszkowski (83' Korona).

Żółte kartki: Reiman, Bartkiewicz, Kachniarz (Stal) oraz Baran, Szewc, Koczon (Siarka).

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica).

Widzów: 1700.