Primera Division: Villarreal kontynuuje świetny start! Szczęśliwe San Mames

Dwa oczka za trzecim Realem Madryt znajdują się piłkarze Żółtych Łodzi Podwodnych, które pokonały jedną z rewelacji początku rozgrywek. Serię domowych zwycięstw utrzymuje za to Athletic Bilbao.

Nowe San Mames staje się szczęśliwym obiektem dla Athletic Bilbao. Baskowie  wygrali tu drugi mecz, choć jeszcze w 72. minucie przegrywali z Betisem Sewilla 0:1. Świetne zawody ponownie rozegrał Ibai Gomez, który zaliczył asystę przy golu na wagę kompletu oczek. Decyzją trenera Los Verdiblancos w kadrze nie pojawił się Damien Perquis, który narzekał ostatnio na bóle w nodze.

W spotkaniu dwóch niepokonanych zespołów górą Villarreal! Żółte Łodzie Podwodne objęły prowadzenie już w 31 sekundzie za sprawą gola Jeremy'ego Perbeta. Po zmianie stron trafienie dołożył jeszcze Jonathan Pereira i beniaminek dołączył do FC Barcelony, Atletico Madryt i Realu Madryt, które w sześciu kolejkach wciąż nie zaznały goryczy porażki.

Athletic Bilbao - Betis Sewilla 2:1 (0:0)

0:1 - Jorge Molina 62' 1:1 - De Marcos 73' 2:1 - San Jose 82'

W 59. minucie Benat Etxebarria (Athletic) nie strzelił rzutu karnego. Guillermo Sara obronił. Getafe CF - Celta Vigo 2:0 (1:0)

1:0 - Lopez 44' 2:0 - Arroyo 50' Villarreal CF - Espanyol Barcelona 2:1 (1:0) 1:0 - Perbet 1' 2:0 - Jonathan Pereira 67' 2:1 - Sergio Garcia 80'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty