Anglia: Suarez wrócił i Liverpool przegrał, Fabiański w bramce Arsenalu

Luis Suarez po dziesięciu meczach zawieszenia wrócił do gry. Jednak Liverpool FC z nim w składzie przegrał z Manchesterem United.

Bartosz Zimkowski

Luis Suarez został zawieszony na dziesięć meczów za ugryzienie Branislava Ivanovica jeszcze w poprzednim sezonie. Brendan Rodgers od razu wstawił go do gry od pierwszej minuty spotkania Pucharu Ligi Angielskiej przeciwko Manchesterowi United.

Pojedynek na Old Trafford nie był wielkim widowiskiem w pierwszej połowie. Niewiele działo się pod obiema bramkami. Aktywny starał się być Suarez, jednak Urugwajczykowi nie wszystko wychodziło tego dnia.

Dużo lepsze widowisko kibice zobaczyli po przerwie. I nic dziwnego skoro już w 46. minucie padła bramka dla Czerwonych Diabłów. Po dośrodkowaniu z kornera autorstwa Wayne'a Rooneya zupełnie niepilnowany na piątym metrze był Javier Hernandez. Meksykanin takiej sytuacji nie mógł zmarnować i po chwili utonął w objęciach kolegów.

Liverpool zaczął grać odważniej i stwarzał sobie okazje. Raz piłka po strzale Suareza trafiła w poprzeczkę. Świetnymi interwencjami popisywał się nie tylko David de Gea, ale i Simon Mignolet. The Reds do ostatnich sekund walczyli o bramkę, jednak nie udało im się doprowadzić do remisu. Przegrali i odpadli z Pucharu Ligi Angielskiej.

Sensacyjnie 1:3 przegrał obrońca trofeum zespół Swansea City. Łabędzie musiały uznać wyższość rywali z niższej klasy rozgrywkowej. Z kolei między słupkami Arsenalu Londyn wystąpił Łukasz Fabiański. Arsenal Londyn w rezerwowym składzie zmierzył się z West Bromwich Albion. Całe spotkanie stało na niskim poziomie. Obie drużyny rozczarowywały i po 90. minutach był remis 1:1. "Fabian" przy straconym golu nie miał nic do powiedzenia. Sędzia zarządził dogrywkę, a następnie rzuty karne. Te lepiej wykonywali Kanonierzy wykorzystując 4 z 5 "jedenastek". Gospodarze pomylili się dwukrotnie - raz piłkarz w ogóle nie trafił w bramkę, a inny uderzył w słupek. Arsenal awansował do kolejnej rundy.