Sparingowo: Kielczanie nie popsuli święta w Mielcu

W meczu sparingowym rozegranym w ramach Święta Stali Mielec miejscowy II-ligowiec pokonał drużynę Korony Kielce 3:0 (1:0).

Sebastian Najman

Prowadzeniem gospodarzom dał tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Kamil Kościelny, który precyzyjnym strzałem głową wykończył dośrodkowanie w pole karne kielczan. W 56. minucie bramkarz Korony po raz drugi musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Tym razem Wojciecha Małeckiego pokonał Damian Skiba. Grający w mocno rezerwowym składzie goście nie potrafili praktycznie w żaden sposób uporządkować swojej gry na tyle, aby móc zacząć odrabiać straty. Co innego piłkarze Stali, którzy w 65. minucie ustalili wynik meczu na 3:0. Bramkę dla II-ligowca zdobył Sebastian Łętocha, wykorzystując tym samym wrzutkę Damiana Bożka.

Stal Mielec - Korona Kielce 3:0 (1:0)

1:0 - Kamil Kościelny 44'
2:0 - Damian Skiba 56'
3:0 - Sebastian Łętocha 65'

Stal Mielec: Wyparło (69' Daniel) – Kardys, Duda, Kościelny, Getinger, Macior (46' Mącior), Korzepa (71' Załucki), Skiba, Jaworski, Letocha (71' Próchnik), Bożek.

Korona Kielce: Małecki (76' Mazur) – Pietras, Bednarski, Merchut, Pylypchuk – Kiełb (62' Smolarczyk), Załęcki, Rogala, Mularczyk, Markovic (62' Laskowski) – Trytko.

Żółte kartki: Kiełb, Rogala (Korona)
Czerwona kartka: Pylypchuk /35' za ostry faul/ (Korona)

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.