Sparingowo: Piast Gliwice rozniósł Karpaty Krosno

Z okazji 85-lecia istnienia Karpat Krosno, zespół z Podkarpacia rozegrał spotkanie z Piastem Gliwice. Niebiesko-czerwoni nie mieli litości dla rywala i roznieśli go aż 8:0.

Karpaty Krosno z Piastem Gliwice świętowały 85-lecie istnienia klubu. Gliwiczanie specjalnie przyjechali do Krosna, aby uczcić tę uroczystość. Poza boiskiem nie brakowało wzajemnych uprzejmości, ale w czasie meczu podopieczni Marcina Brosza nie zastosowali taryfy ulgowej, aplikując III-ligowcu aż osiem bramek.

Strzelanie rozpoczął już w 2. minucie. Tomasz Podgórski, który trafił do siatki precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego. Kilka chwil później po dobrym dośrodkowaniu z lewej strony, na 2:0 podwyższył Matej Izvolt.

Słowak kwadrans później po raz drugi zmusił do kapitulacji bramkarza Karpat. Najpierw przymierzył Podgórski, golkiper wybił piłkę przed siebie, prosto pod nogi Izvolta. Ten bez skrupułów wykorzystał błąd zawodnika gospodarzy.

Osiem minut przed końcem pierwszej połowy pierwsze trafienie w barwach Piasta zaliczył Rabiola. Portugalczyk wykorzystał dobrą wrzutkę strzelca dwóch bramek - Izvolta.

Po zmianie stron ton grze nadal nadawali gliwiczanie. W 57. minucie Collins John ładnie odegrał do Łukasza Hanzela, a pomocnik technicznym strzałem trafił na 5:0.

Przez ponad dwadzieścia kolejnych minut nie oglądaliśmy gola w Krośnie. Dopiero w 85. minucie futbolówkę głową do siatki skierował Damian Zbozień. Dwie minuty później na 7:0 podwyższył Pavol Cicman, po dobrej indywidualnej akcji. Skrzydłowy miał też udział przy ostatnim trafieniu dla niebiesko-czerwonych, kiedy to dograł w pole karne do Zbozienia, a ten pewnie ustalił wynik spotkania na 8:0 i  zapisał na swoje konto drugiego gola.

Tym samym Piastunki nie zważając na jubileusz Karpat, urządziły sobie ostre strzelanie przed ligową potyczką z Wisłą Kraków. W piątek z pewnością taki wynik nie padnie, a całe spotkanie będzie bardzo wyrównane.

Karpaty Krosno - Piast Gliwice 0:8 (0:4)

0:1 - Tomasz Podgórski 2' 0:2 - Matej Izvolt 13' 0:3 - Matej Izvolt 28' 0:4 - Rabiola 38' 0:5 - Łukasz Hanzel 57' 0:6 - Damian Zbozień 85' 0:7 - Pavol Cicman 87' 0:8 - Damian Zbozień 90'

Skład Piasta Gliwice: Dariusz Trela (46' Jakub Szmatuła) - Adrian Klepczyński, Csaba Horvath (46' Damian Zbozień), Jan Polak, Krzysztof Król - Matej Izvolt, Carles Marc Martinez (46' Łukasz Hanzel), Mateusz Matras, Tomasz Podgórski (58' Pavol Cicman) - Ruben Jurado (46' Collins Jonh) - Rabiola (46' Mariusz Zganiacz).