Pogoń zwolniła trenera, Stal Rzeszów wciąż niepokonana - wyniki sobotnich spotkań 6. kolejki gr. wschodniej II ligi

Wciąż niepokonani w lidze są piłkarze Stali Rzeszów, którzy zremisowali w sobotę Radomiu i nadal są liderem rozgrywek. Tymczasem trenera zwolniła Pogoń Siedlce, która ograła na wyjeździe Motor Lublin.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Trzeciej porażki w tym sezonie doznał Motor Lublin. Lublinianie tym razem musieli uznać wyższość Pogoni Siedlce. Korzystny rezultat goście wybili gospodarzom z głowy w cztery minuty. Jako pierwszy do siatki trafił Damian Guzek. Gracz z Siedlec najpierw przyjął piłkę klatką piersiową, a potem uderzył ją z powietrza. Nim wpadła do bramki odbiła się jeszcze od poprzeczki. Cztery minuty później było już 2:0 dla Pogoni. Samuelson Odunka dobił z bliskiej odległości strzał jednego z partnerów. Co prawda dwanaście minut przed końcem Maciej Tataj wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzelił kontaktową bramkę dla gospodarzy, ale na więcej już zabrakło czasu. Kilka godzin po zakończeniu tego spotkania do dyspozycji zarządu oddał trener Motoru Lublin - Przemysław Delmanowicz.

Jedynym niepokonanym zespołem w grupie wschodniej pozostaje Stal Rzeszów. Lider rozgrywek tym razem zremisował w Radomiu. Po wyrównanej pierwszej połowie to goście prowadzili, a bramkę strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Łukasz Szczoczarz. Po zmianie stron do odrabiania strat natychmiast rzucili się gospodarze i ta sztuka udała im się już w 50. minucie. Ogromne zamieszanie w "szesnastce" wykorzystał Maciej Wichtowski. Do końca meczu Radomiak nadal przeważał, ale nie potrafił wykorzystać dogodnych okazji. W końcówce nerwowo nie wytrzymał trener gości Krzysztof Łętocha i arbiter wyrzucił go na trybuny.

W pojedynku beniaminków z Olimpią Zambrów pewnie wygrała Legionovia Legionowo. Gospodarze w pierwszej połowie wyraźnie przeważali i udokumentowali to dwoma bramkami. Najpierw z najbliższej odległości do siatki trafił Jakub Bojas, a na 2:0 podwyższył Szymon Lewicki. W drugiej połowie gra się wyrównała, ale ostatnie słowo i tak należało do gospodarzy, w samej końcówce spotkania do siatki trafił jeszcze Paweł Wolski.

Zbyt wielkich emocji nie przeżyli kibice w Puławach gdzie Wisła bezbramkowo zremisowała z Siarką Tarnobrzeg. Gospodarze przez większość czasu atakowali, ale nie zagrozili poważnie bramce przyjezdnych, którzy skupieni na grze w defensywie nie za bardzo myśleli o zdobyciu bramki. Nie zachęcił ich również do tego doping licznie przybyłych do Puław kibiców z Tarnobrzega.

Inaczej wyglądał mecz z Pruszkowie, gdzie Znicz mierzył się ze Stalą Stalowa Wola, ale tutaj fani na emocje musieli poczekać do drugiej połowy. W pierwszych trzech kwadransach warto jedynie odnotować strzał Bartosza Niksińskiego, po którym gości od kapitulacji uchronił słupek. Pierwszy gol w tym meczu padł w 62. minucie. Kapitalnym strzałem z woleja popisał się Krzysztof Kopciński, a piłka nim wpadła do bramki odbiła się jeszcze od słupka. Stalówka wyrównała już po dziesięciu minutach, a gola w zamieszaniu podbramkowym zdobył Michał Bogacz. Po kolejnych dziesięciu minutach piłka znów zatrzepotała w siatce, a na prowadzeniu po raz kolejny znaleźli się gospodarze. Precyzyjny strzał sprzed pola karnego oddał Krystian Pieczara i Tomasz Wietecha musiał skapitulować. Jednak Stalowowolanie odpowiedzieli błyskawicznie. Michał Czarny wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i zapewnił gościom trzy punkty. Przed ostatnim gwizdkiem sędziego obie ekipy miały jeszcze dogodne okazje do zmiany rezultatu, ale dobrze spisywali się bramkarze. Maksymilian Banaszewski w trzeciej minucie doliczonego czasu gry skierował nawet piłkę do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego.

W obecności aż 6500 tysiąca widzów grali w Mielcu piłkarze miejscowej Stali i Wigier Suwałki. Był to pierwszy mecz mielczan na domowym obiekcie w II lidze i nie rozpoczął się on dla nich dobrze. W 27. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki dopadł Kamil Wenger i pokonał Bogusława Wyparłę. Gospodarzom udało się wyrównać po godzinie gry. Ogromny chaos w polu karnym wykorzystał Sebastian Głaz i strzałem z kilku metrów zapewnił punkt Stali.

1:1 - Wichtowski 50'

Legionovia Legionowo - Olimpia Zambrów 3:0 (2:0)
1:0 - Bojas 25'
2:0 - Lewicki 37'
3:0 - Wolski 90'

Wisła Puławy - Siarka Tarnobrzeg 0:0

Znicz Pruszków - Stal Stalowa Wola 2:2 (0:0)

1:1 - Głaz 61'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!