Sparingowo: Cracovia pokonała Koronę

W rozegranym w Kielcach meczu sparingowym Cracovia pokonała miejscową Koronę 1:0 (0:0). Bramkę na wagę zwycięstwa dla zespołu Wojciecha Stawowego zdobył w 59. minucie Vladimir Boljević.

Sebastian Najman

Piątkowe spotkanie było nieoficjalnym debiutem w roli trenera gospodarzy dla Hiszpana Jose Rojo Martina. Popularny "Pacheta" nie zaliczy go jednak do udanych, bowiem Koroniarze okazali się minimalnie gorsi od gości z Krakowa. Jedynego gola w meczu zdobył w 59. minucie Vladimir Boljević, który wykorzystał dokładne podanie za plecy obrońców i spokojnym strzałem posłał futbolówkę obok interweniującego Zbigniewa Małkowskiego. Zawodnicy "Pasów" tym samym zrewanżowali się za porażkę, której doznali w trakcie okresu przygotowawczego. Wówczas zwyciężyli złocisto-krwiści 2:0.

W drużynie Korony 45. minut rozegrał testowany Ukrainiec, Serhij Pyłypczuk.

Korona Kielce - Cracovia 0:1 (0:0)
0:1 - Vladimir Boljević 59'

Korona:

I połowa: Szlakotin - Kuzera, Stano, Sylwestrzak, Pilipchuk, Trojanowski, Cebula (12' V. Markovic), Kwiecień, Kiełb, Gołębiewski, Angielski.

II połowa: Małkowski - Malarczyk, Lenartowski, Dejmek, Lisowski, I. Marković, Janota, Sobolewski, Sierpina, Trytko.

Cracovia:  Perdijić - Marciniak, Żytko, Kosanović (77' Wasiluk), Jaroszyński, Boljević (83' Dudzic), Dąbrowski (57' Szeliga), Danielewicz, Steblecki, Straus (46' Bernhardt), Nowak (67' Kita).