El. MŚ: Mega kompromitacja Duńczyków, dublet Ibrahimovicia (wideo)

Ormianie, którzy w piątek ulegli u siebie Malcie, odnieśli efektowne zwycięstwo w Kopenhadze. Nadzieje na awans do mundialu przedłużyli Szwedzi, którzy męczyli się z reprezentacją Wysp Owczych.

Konrad Kostorz

Zespół Mortena Olsena, który z dobrej strony zaprezentował się podczas Euro 2012, eliminacje rozpoczął przeciętnie, jednak nikt nie spodziewał się, że sromotnie przegra z nie najsilniejszą kadrowo Armenią. Tymczasem już w 25. sekundzie meczu na Parken Stephan Andersen musiał wyciągać piłkę z siatki po uderzeniu Jury Mowsisjana ze Spartaka Moskwa.

Duńczycy, zamiast zacząć odrabiać straty, dali sobie wbić kolejnego gola! Tym razem na listę strzelców wpisał się napastnik Kubania Krasnodar, Aras Ozbiliz. W drugiej połowie waleczni Ormianie, którzy we wcześniejszych pięciu spotkaniach doznali aż czterech porażek, zaaplikowali faworytom jeszcze dwie bramki. Rezultat ustalił gwiazdor Szachtara Donieck, Henrich Mchitarjan.

Christian Eriksen i spółka po doznaniu sensacyjnej porażki mają minimalne szanse, by awansować na mundial. Dania do plasującej się na pozycji wicelidera Bułgarii traci 4 "oczka", a ma przed sobą jeszcze trudne wyjazdowe mecze z Czechami i Włochami.

Po porażce z Austrią zwycięstwo nad Wyspami Owczymi było dla piłkarzy Trzech Koron obowiązkiem. Szwecja nie zachwyciła, ale miała w składzie Zlatana Ibrahimovicia, który strzałem z powietrza otworzył wynik, a w końcówce wywalczył i wykorzystał rzut karny. Podopieczni Erika Hamrena w tabeli grupy C zrównali się punktami z Irlandią i Austrią, jednak terminarz w końcówce eliminacji im nie sprzyja.

Białoruś nie zdołała wziąć rewanżu na Finlandii, z którą w piątek przegrała 0:1. Tym razem naszym wschodnim sąsiadom udało się uratować remis. Wśród gości, którzy mają jeszcze szansę, by zakwalifikować się do barażów, przez 82 minuty na murawie przebywał Kasper Hamalainen z Lecha Poznań.