El. ME U-19: Remis na koniec, ale styl znów słaby - relacja z meczu Polska - Grecja

W trzecim meczu eliminacji mistrzostw Europy U-19 Polska zremisowała z Grecją 1:1. Biało-czerwoni zdobyli pierwszy punkt, ale znów w słabym stylu. Poza tym zakończyli turniej na ostatnim miejscu.

Szymon Mierzyński
Po zupełnie nieudanych starciach z Hiszpanią (0:1) i Chorwacją (0:2) liczono, że przeciwko Grecji podopieczni Marcina Sasala zaprezentują się lepiej. Honor udało się uratować, bo nasza kadra strzeliła pierwszą bramkę i zdobyła pierwszy punkt. To jednak wszystko jeśli chodzi o pozytywy, bo poniedziałkowy występ kadry U-19 był równie bezbarwny jak dwa poprzednie.

Od pierwszych minut przewagę w polu miała ekipa z Hellady, choć tym razem trzeba oddać naszym reprezentantom, że nie pozwalali już rywalowi łatwo dochodzić do klarownych sytuacji. Grali też chytrze, bo gdy z rzadka gościli pod greckim polem karnym, od razu pachniało golem.

Świetne okazje Kamila Zielińskiego i Tomasza Kędziory nie zostały wykorzystane, ale w doliczonym czasie pierwszej połowy Polakom udało się wreszcie strzelić premierową bramkę w eliminacjach. Kamil Kurowski przejął zbyt krótko wybitą przez obrońcę piłkę, z dziecinną łatwością zwiódł Manolisa Siopisa, a następnie uderzył nie do obrony w długi róg.

Prowadzenie do przerwy było zasłużone, ale po zmianie stron zespół Marcina Sasala wyraźnie spuścił z tonu. Dał się zepchnąć do głębokiej obrony i w 56. minucie padło wyrównanie. Piękny strzał z rzutu wolnego z 21 metrów oddał Dimitris Sounas. Futbolówka odbiła się od wewnętrznej części słupka i ugrzęzła w siatce.

Utrata gola nie otrzeźwiła biało-czerwonych. Nie pomogła im nawet kontrowersyjna czerwona kartka dla Tasosa Kantoutsisa (za odepchnięcie Mariusza Stępińskiego). Szansa na zwycięską bramkę pojawiła się dopiero w 92. minucie, lecz koszmarne pudło zaliczył Lukas Klemenz, który z odległości 7 metrów posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

Remis 1:1 w ostatniej potyczce eliminacji mistrzostw Europy U-19 oznacza, że Polacy zakończyli rywalizację na 4. miejscu w tabeli. Do turnieju finałowego awansowała Hiszpania, która w trzech pojedynkach zgromadziła siedem oczek.

Polska U-19 - Grecja U-19 1:1 (1:0)
1:0 - Kamil Kurowski 45+2'
1:1 - Dimitris Sounas 56'

Polska U-19: Oskar Pogorzelec - Tomasz Kędziora, Gracjan Horoszkiewicz, Lukas Klemenz, Adrian Liberacki, Dariusz Formella, Sebastian Mrowca (78' Martin Kobylański), Radosław Murawski, Aleksander Jagiełło (85' Konrad Nowak), Kamil Kurowski, Kamil Zieliński (72' Mariusz Stępiński).

Grecja U-19: Panagiotis Ladas - Theodoros Papoutsogiannopoulos, Dimitrios Vosnakidis, Tasos Kantoutsis, Vassilis Karagounis (46' Panagiotis Deligiannidis), Manolis Siopis (72' Georgios Mygas), Dimitris Sounas, Kostas Panagiotoudis (46' Nikos Ioannidis), Diamantis Chouchoumis, Kyriakos Andreopoulos, Nikos Gianitsanis.

Żółte kartki: Adrian Liberacki, Radosław Murawski, Kamil Kurowski, Lukas Klemenz (Polska U-19) oraz Dimitris Sounas, Diamantis Chouchoumis, Kyriakos Andreopoulos, Georgios Mygas (Grecja U-19).

Czerwona kartka: Tasos Kantoutsis /75' za odepchnięcie rywala/ (Grecja U-19).

Sędzia: Tore Hansen (Norwegia).

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

Hiszpania U-19 - Chorwacja U-19 1:1 (0:0)

4 Polska 3 0 1 2 1:4 1

El. ME U-19: Biało-czerwoni bezradni w starciu z gigantem - relacja z meczu Polska - Hiszpania El. ME U-19: Porażka w haniebnym stylu - relacja z meczu Polska - Chorwacja