Patent Znicza na Stalówkę - relacja z meczu Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszków

Znicz Pruszków pewnie pokonał w Stalowej Woli miejscową Stal 2:0. Goście z Mazowsza byli zdecydowanie lepsi i zasłużyli na pełną pulę w niedzielnych zawodach.

Kamil Górniak

Tuż przed pierwszym gwizdkiem władze Stalówki pożegnały wychowanka klubu Bartosza Horajeckiego, który mimo zaledwie 22 lat postanowił ze względów osobistych zakończyć piłkarską karierę. Od początku zawodów inicjatywę posiadali goście. Nie potrafili jednak skutecznie skierować piłki do siatki. Okazje zmarnowali m.in. Arkadiusz JędrychMariusz Zawodziński.

W 32. minucie błąd defensywny Stalówki wykorzystał Artur Januszewski, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z kilku metrów zdobył gola dla gości. Zielono-czarni właściwie w pierwszej części zawodów nie zagrozili ani razu bramce Znicza. Jedyny strzał na bramkę oddał Krystian Getinger , ale to nie mogło zaskoczyć golkipera ekipy z Pruszkowa.

Po zmianie stron obraz gry nie zmieniał się. Goście nadal przeważali, ale Stalowcy częściej atakowali bramkę Znicza. W 49. minucie mogło być 0:2, ale Adrian Paluchowski nie trafił z ostrego kąta do pustej bramki, po tym jak ograł bramkarza Stali. W 59. minucie Znicz trafił do siatki po raz drugi. W polu karnym dość przypadkowo ręką zagrał Mateusz Kantor a Michał Kucharski pewnie pokonał Bartłomieja Dydo.

Gospodarze próbowali zdobyć chociażby jedną bramkę, ale nie byli w stanie pokonać golkipera Znicza. W 79. minucie najlepszą okazję zmarnował Wojciech Fabianowski, który po wrzutce z rogu uderzył głową minimalnie niecelnie. W 87. minucie ostro dośrodkował Getinger i bramkarz z problemami wybił na rzut rożny. W końcówce sędzia usunął z boiska aż trzech piłkarzy Stalówki. Trudno się doszukiwać przyczyn tych decyzji. Wprowadził przez to bardzo nerwową i niepotrzebną atmosferę.

Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszków 0:2 (0:1)
0:1 - Januszewski 32'
0:2 - Kucharski (k.) 59'

Stal Stalowa Wola: Dydo - Bartkiewicz, Czarny, Sołek, Kantor (79' Majowicz), Mikołajczak, Horajecki, Tur (51' Fabianowski), Kachniarz (46' Argasiński), Getinger, Juda (75' Łanucha).

Znicz Pruszków: Pazdan - Bochenek, Jędrych, Jędrzejczyk, Tomas, Bonaszewski (76' Sierociński), Januszewski, Zawodziński (78' Machalski), Kucharski, Rackiewicz (67' Niksiński), Paluchowski.

Żółte kartki: Horajecki, Fabianowski, Majowicz, Kantor (Stal) oraz Zawodziński, Niksiński (Znicz).

Czerwone kartki: Mateusz Argasiński (za faul), Mateusz Kantor (za dwie żółte, już jako rezerwowy) oraz Adrian Bartkiewicz (za krytykowanie orzeczeń sędziego) – wszyscy Stal.

Sędzia: Paweł Malec (Łódzki ZPN).

Widzów: 1000.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!