Pelikan wciąż walczy - wyniki zaległych meczów 21. kolejki gr. wschodniej II ligi

Pelikan Łowicz wygrał w środę zaległy mecz z Pogonią Siedlce i zmniejszył dystans do prowadzącej dwójki do zaledwie dwóch punktów. Sensacyjne zwycięstwo odniosła tego dnia Siarka Tarnobrzeg.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Jedynym spotkaniem, w którym nie padły w środę żadne bramki były derby Podkarpacia pomiędzy Stalą Rzeszów oraz Stalą Stalowa Wola. Obie ekipy były bardziej skupione na tym, aby nie stracić bramek i grały z nastawieniem defensywnym. W drugiej części gry rzeszowianie zmarnowali jednak dwie dobre okazje. Chwilę po wznowieniu gry strzał z bliska... udem oddał Tomasz Persona, ale trafił w poprzeczkę. W dalszej części spotkania sytuację sam na sam z bramkarzem przegrał Andreja Prokić.

Z walki o awans do I ligi nie rezygnują piłkarze Pelikana Łowicz. Pokonali oni przed własną publicznością Pogoń Siedlce. Pierwszy gol padł po ponad godzinie gry, a na listę strzelców wpisał się Maciej Wyszogrodzki. Chwilę później podwyższył Mariusz Solecki zdobywając bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Tuż przed końcem kuriozalny błąd popełnił bramkarz Mariusz Różalski i goście zdobyli gola kontaktowego, ale do remisu już nie doprowadzili.

Piłkarze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki musieli wygrać w Puławach, aby zachować jakiekolwiek szanse na awans. Spotkanie rozpoczęło się z 45-minutowym opóźnieniem z powodu spóźnienia gości. Od pierwszego gwizdka sędziego wyraźnie przeważała Wisła, ale gol padł dopiero po przerwie. Szymon Martuś dobił strzał jednego ze swoich kolegów z drużyny wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Niespodziewanie biało-zieloni po straconej bramce ruszyli do odrabiania strat. Ta sztuka udała im się w 77. minucie. Znakomitą akcję całego zespołu wykończył Rafał Melon. Decydujący cios należał jednak do gospodarzy, a ściślej mówiąc do Michała Budzyńskiego, który głową pokonał golkipera nowodworzan. Świt zachowuje jeszcze szanse na utrzymanie, ale są one już raczej iluzoryczne i głównie matematyczne.

Imponujące i niespodziewane zwycięstwo w Pruszkowie odnieśli piłkarze Siarki Tarnobrzeg. Walczący o utrzymanie zespół rozbił Znicz aż 4:1. Pierwszego gola zdobyli jednak gospodarze. Najwyżej do piłki w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyskoczył Arkadiusz Jędrych i wyprowadził pruszkowian na prowadzenie. Jednak już po trzech minutach goście odpowiedzieli. Gola z bliskiej odległości zdobył Marcin Truszkowski. Przyjezdni objęli prowadzenie w 69. minucie. Gola z rzutu karnego zdobył Marcin Grunt. Rozpędzeni piłkarze Siarki już po kilkudziesięciu sekundach podwyższyli prowadzenie, a na listę strzelców znów wpisał się Truszkowski. Napastnik tarnobrzeżan skompletował hat-tricka w doliczonym czasie gry. Ostatni gol w tym spotkaniu padł, gdy gospodarze grali z przewagą jednego gracza. Za brzydkie zachowanie z boiska wyrzucony został Jan Kowalski. To zwycięstwo piłkarzom Siarki daje jednak niewiele. Znajdują się oni w strefie spadkowej i do bezpiecznego miejsca tracą cztery punkty.

Do sporej niespodzianki doszło również w ostatnim środowym meczu. Solidna Unia Tarnów podejmowała Garbarnię Kraków. Krakowianie objęli prowadzenie w 25. minucie, gdy Tomasz Kalicki wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego. Dziesięć minut później wyrównał Kamil Wróbel, a bramkę również przyniosła centra. Pierwsza połowa zakończyła się remisem, a już dwie minuty po wznowieniu gry na listę strzelców wpisał się Mateusz Broź. Dla napastnika Garbarni był to gol numer 15 w tym sezonie i obecnie jest on samotnym liderem klasyfikacji strzelców. Trzy punkty i spokojną końcówkę gościom na sześć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego zapewnił Egipcjanin Ibrahim Abdalla.

Wyniki zaległych meczów 21. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Stal Rzeszów - Stal Stalowa Wola 0:0

Pelikan Łowicz - Pogoń Siedlce 2:1 (0:0)
1:0 - Wyszogrodzki 64'
2:0 - Solecki 70'
2:1 - Wójcik 86'

Wisła Puławy - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (0:0)
1:0 - Martuś 55'
1:1 - Melon 77'
2:1 - Budzyński 89'

Znicz Pruszków - Siarka Tarnobrzeg 1:4 (1:1)
1:0 - Jędrych 35'
1:1 - Truszkowski 38'
1:2 - Grunt 69' (k.)
1:3 - Truszkowski 70'
1:4 - Truszkowski 90'

Unia Tarnów - Garbarnia Kraków 1:3 (1:1)
0:1 - Kalicki 25'
1:1 - Wróbel 36'
1:2 - Broź 47'
1:3 - Abdalla 84'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!