Remis w hicie - wyniki niedzielnych meczów 26. kolejki gr. wschodniej II ligi

Podziałem punktów zakończyło się hitowe spotkanie 26. serii gier grupy wschodniej II ligi. W meczu na szczycie Wisła Płock zremisowała 1:1 z Puszczą Niepołomice.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Jako pierwsi w niedzielę na murawę wybiegli piłkarze w Pruszkowie. Znicz podejmował przed własną publicznością Concordię Elbląg i nie dał gościom żadnych szans. Wynik spotkania ładnym strzałem z woleja otworzył Adrian Paluchowski. Po niespełna pół godzinie gry gola gospodarzom znów przyniosło dośrodkowanie. Tym razem celną główką popisał się Michał Zapaśnik. Paluchowski jeszcze przed przerwą pozbawił gości jakichkolwiek złudzeń na korzystny rezultat. Napastnik Znicza wykorzystał dośrodkowanie Macieja Machalskiego z rzutu wolnego. Po zmianie stron pruszkowianie tylko dobijali rywali. Na 4:0 podwyższył Norbert Jędrzejczyk, a gola znów przyniosło dośrodkowanie. Wynik meczu ustalił Adrian Paluchowski, który wykorzystał rzut karny (i skompletował hat-tricka) po faulu na Marcinie Rackiewiczu.

Nie padło rozstrzygnięcie w meczu na szczycie II ligi grupy wschodniej. Wisła Płock jako pierwsza zdobyła bramkę w starciu z Puszczą Niepołomice. Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Krzysztof Janus wykorzystał błąd obrońcy i wyprowadził Nafciarzy na prowadzenie. Goście odpowiedzieli na cztery minuty przed końcem meczu. Gola zdobył Paweł Strózik, który zdecydował się na strzał z pierwszej piłki z 18 metrów. W tabeli, więc bez zmian. Wisła Płock ma dwa punkty przewagi nad Puszczą Niepołomice.

Kompletnie na wyjazdach nie radzą sobie piłkarze Radomiaka Radom. W Suwałkach toczyli długo wyrównany bój z Wigrami. W drugiej połowie mogli wyjść nawet na prowadzenie, ale Piotr Wlazło w sytuacji sam na sam uderzył obok bramki. Chwilę po tej akcji identyczną okazję miał napastnik Wigier. Tomasz Tuttas się nie pomylił i zdobył swoją siódmą bramkę w tym sezonie. Stracony gol podciął skrzydła Radomiakowi, a gospodarze ruszyli do ataków. Szybko mogli podwyższyć, ale Povilas Luksys strzelił głową tylko w poprzeczkę. Suwalczanie przypieczętowali zwycięstwo za sprawą Adama Pomiana w 72. minucie.

Wyniki niedzielnych meczów 26. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Znicz Pruszków - Concordia Elbląg 5:0 (3:0)
1:0 - Paluchowski 12'
2:0 - Zapaśnik 29'
3:0 - Paluchowski 38'
4:0 - Jędrzejczyk 53'
5:0 - Paluchowski 65' (k.)

Wisła Płock - Puszcza Niepołomice 1:1 (1:0)
1:0 - Janus 41'
1:1 - Strózik 86'

Wigry Suwałki - Radomiak Radom 2:0 (0:0)
1:0 - Tuttas 56'
2:0 - Pomian 72'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!