LE: Liverpool za burtą, męki Chelsea, premierowa asysta Milika w Bayerze

Liverpool FC pokonał 3:1 Zenit Sankt Petersburg, ale nie zdołał awansować do najlepszej "16". Dalej gra natomiast londyńska Chelsea, która przez wiele minut przegrywała u siebie ze Spartą Praga.

Konrad Kostorz
Zenit w 17. minucie po fatalnym błędzie Jamiego Carraghera i pewnym strzale Hulka w sytuacji sam na sam z bramkarzem objął prowadzenie na Anfield i stało się jasne, że The Reds do awansu potrzebują aż czterech goli!

Liverpool w żadnym wypadku nie zamierzał się poddawać i jeszcze przed przerwą wyszedł na prowadzenie. Znakomite zawody rozgrywał Luis Suarez, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców uderzając z rzutów wolnych. W końcówce Anglicy atakowali i próbowali kolejny raz zmusić do kapitulacji Wiaczesława Małafiejewa, jednak zabrakło im czasu.

Po skromnej wygranej 1:0 w Pradze Chelsea stała się zdecydowanym faworytem dwumeczu ze Spartą. Czesi niespodziewanie w 17. minucie za sprawą podania Vaclava Kadleca i strzały Davida Lafaty wyszli na prowadzenie i utrzymali je aż do doliczonego czasu gry! Na potęgę w czwartkowy wieczór pudłował Fernando Torres, któremu wtórował Ramires. Gdy kibice przygotowywali się do dogrywki, zespół Rafaela Beniteza do 1/8 finału wprowadził świetnym strzałem w okienko Eden Hazard.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Ogromnego pecha w Lizbonie mieli Aptekarze. Bayer stwarzał mnóstwo sytuacji, dwukrotnie trafił piłką w słupek, w drugiej połowie arbiter nie uznał gola Stefana Kiesslinga, a cudów w bramce dokonywał Artur. Benfica była znacznie skuteczniejsza i to ona pozostała w rywalizacji. Całe zawody rozegrał Sebastian Boenisch, a Arkadiusz Milik pojawił się na murawie w 73. minucie i zanotował asystę przy trafieniu Andre Schuerrle. 18-latek przytomnie zgrał futbolówkę do reprezentanta Niemiec, który huknął nie do obrony z linii pola karnego.

Blisko sukcesu był Hannover 96, który musiał odrobić dwubramkową stratę z pierwszego spotkania. Niemcy prowadzili po bramce Sergio Pinto i aż do ósmej minuty doliczonego czasu gry heroicznie starali się strzelić decydującego gola. Nic z tego - Rosjanie po podaniu Samuela Eto'o i strzale Laciny Traore przypieczętowali awans. Artur Sobiech pojawił się na murawie AWD-Arena w 83. minucie.

W czołowej "16" LE są Żyrondyści, którzy za sprawą Cheicka Diabate pokonali Dynamo. Przez 84 minuty grał Ludovic Obraniak, który w Kijowie zdobył przedniej urody bramkę. Epizod w barwach Levante zaliczył Dariusz Dudka, wchodząc na murawę w 86. minucie, gdy losy rywalizacji były już dawno rozstrzygnięte. Hiszpanie w kolejnej rundzie zmierzą się z Rubinem Kazań i spróbują pomścić Atletico Madryt.

Po raz drugi z Viktorią przegrało Napoli. Włosi grający w mocno przemeblowanym składzie nie potrafili ani razu pokonać bramkarza pogromców Ruchu Chorzów z eliminacji. Awans po serii jedenastek wywalczyła Steaua Bukareszt. Łukasz Szukała cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Wyniki rewanżowych spotkań 1/16 finału Ligi Europejskiej rozpoczętych o godz. 21.05:

Liverpool FC - Zenit Sankt Petersburg 3:1 (2:1)
0:1 - Hulk 19'
1:1 - Suarez 28'
2:1 - Allen 43'
3:1 - Suarez 59'

Pierwszy mecz: 0:2, awans: Zenit Sankt Petersburg

Fenerbahce Stambuł - BATE Borysów 1:0 (1:0)
1:0 - Baroni (k.) 45'

Czerwona kartka: Baga /20' za drugą żółtą/ (BATE Borysów).