Sparingowo: Legia Warszawa z trudem pokonała Motor Lublin

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Warszawie Legia pokonała Motor Lublin 2:1. Bramki dla ekipy Jana Urbana zdobyli Władimir Dwaliszwili oraz Marek Saganowski.

Kinga Popiołek

Sparing z Motorem Lublin był dla wojskowych ostatnim sprawdzianem a jednocześnie końcem okresu przygotowawczego przed startem rundy wiosennej T-Mobile Ekstraklasy. Dzień wcześniej stołeczni piłkarze rozegrali mecz towarzyski z Rakowem Częstochowa.

Podczas tych dwóch potyczek trener Jan Urban mógł przetestować wszystkich dostępnych mu zawodników. Z tego również powodu w środę na placu gry zameldowało się kilku młodych piłkarzy. - W sparingu z Motorem wystawiliśmy zawodników, którzy nie zagrali przeciwko Rakowowi lub pojawili się na boisku w ostatnich minutach. Najdłużej w dwóch meczach grał Tomek Brzyski - łącznie 100 minut - mówił szkoleniowiec Legii.

W starciu z II-ligowcem dobrze spisali się pozyskani w zimowym okienku transferowym Władimir Dwaliszwili i Tomasz Brzyski, a także powracający do gry po kilkutygodniowej przerwie Marek Saganowski. Co prawda "Brzytwa" zawalił akcję w 27. minucie pozwalając Igorowi Mihalevskiemu zdobyć gola dla Motoru, to w dalszych fragmentach gry "zrehabilitował" się dośrodkowaniem z rzutu rożnego, po którym Dwaliszwili umieścił główką futbolówkę w siatce.

Zwycięską bramkę dla Legii strzelił "Sagan". - Sezon się zbliża, więc Marek zaczął strzelać. To doskonała informacja przed meczem z Koroną Kielce - nie ukrywał Jan Urban.

Legia Warszawa - Motor Lublin 2:1 (1:1)
0:1 - Igor Mihalevsky 27'
1:1 - Władimir Dwaliszwili 43'
2:1 - Marek Saganowski 80'

W 76. minucie Michał Kucharczyk (Legia Warszawa) nie wykorzystał rzutu karnego (Mateusz Oszust obronił).

Legia Warszawa: Wojciech Skaba - Cezary Michalak (82' Mateusz Żebrowski), Marko Suler (25' Mateusz Długołęcki), Tomasz Jodłowiec, Tomasz Brzyski, Władimir Dwaliszwili (46' Kamil Kurowski), Dominik Furman (46' Michał Bajdur), Janusz Gol (68' Michał Kucharczyk), Jorge Martin Salinas (46' Bartosz Bereszyński), Aleksander Jagiełło, Marek Saganowski.

Motor Lublin (wyjściowy): Tomasz Ptak - Damian Falisiewicz, Piotr Karwan, Łukasz Matuszczyk, Dawid Ptaszyński, Damian Kądzior, Karol Kostrubała, Igor Mihalevsky, Ivan Jovanović, Grzegorz Bronowicki, Damian Byrtek.