Sparingowo: Sandecja słabsza od drugoligowca

Sandecja Nowy Sącz przegrała 0:2 z Resovią w rozegranym w Rzeszowie sparingu. To druga z rzędu porażka pierwszoligowca w okresie przygotowawczym.

Krzysztof Niedzielan

W ubiegłą sobotę Sandecja musiała uznać wyższość słowackiego Tatrana Presov. Tamten mecz zakończył się wynikiem 1:2. W potyczce z Resovią bramki zdobywali tylko rywale. W 40. minucie rzut karny wykorzystał Łukasz Zaniewski, a wynik ustalił na dwie minuty przed końcem spotkania Dariusz Frankiewicz.

- Nikt nie będzie się przed nami kładł na murawie i zapraszał do strzelania bramek. Myślę, że zlekceważyliśmy rywala. Trzeba grać twardo i zdecydowanie - tylko wtedy można pokusić się o zwycięstwo. Sandecja jest takim klubem, który wymaga zapieprzania na boisku. Dziś zabrakło nam charakteru na boisku - tak skomentował sparing wyraźnie zdenerwowany trener Sandecji, Mirosław Hajdo. - Nie chciałbym się wypowiadać na temat testowanych piłkarzy, bo na to za wcześnie. Jedno jest pewne - nikt tu nie będzie grał za piękne oczy - dodał szkoleniowiec.

W meczu z Resovią Sandecja ponownie sprawdzała umiejętności Macieja Górskiego, Kamila Moskala, Jacka Pietrzaka, oraz Petara Borovicanina. Na boisku nie pojawił się za to Ruben Sanchez Montero. - W meczu z Tatranem Presov nabawiłem się drobnej kontuzji kostki. Po kilku dniach przerwy powinienem wrócić do treningów - powiedział hiszpański pomocnik. Trener dał też odpocząć Pawłowi Zwolińskiemu, Arturowi Świeradowi, Adrianowi Dankowi, Tomaszowi Zawiślanowi i Wojciechowi Kaliszowi.

Sandecja Nowy Sącz: Marcin Cabaj (46' Daniel Bomba) - Marcin Makuch (46' Kamil Moskal), Sebastian Duda (46' Przemysław Szarek), Arkadiusz Czarnecki, Adam Mójta (46' Marcin Kowalski) - Maciej Bębenek (46' Piotr Kosiorowski), Piotr Mroziński (46' Wojciech Mróz), Paweł Nowak(46' Sebastian Szczepański), Jozef Čertík (46' Petar Borovicanin) - Piotr Giel (46' Patryk Tuszyński), Maciej Górski (46' Jacek Pietrzak).

Resovia Rzeszów: Marcin Pietryka - Bartosz Jaroch, Mirosław Baran, Konrad Domoń, Michał Ogrodnik, Kamil Słaby, Dariusz Brągiel, Andrij Nikanowycz, Dariusz Frankiewicz, Łukasz Zaniewski, zawodnik testowany. W drugiej połowie zagrali też: Bartłomiej Makowski, Bartłomiej Miazga, Patryk Róg, Mateusz Świechowski, David Kwiek, Sebastian Hajduk i Dorian Buczek.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!