Marbella Cup: Lech Poznań wreszcie zwycięski, premierowe gole Hamalainena

W swoim ostatnim występie w turnieju Marbella Cup Lech Poznań wygrał z Ludogorcem Razgrad 2:1. Oba gole dla ekipy Mariusza Rumaka strzelił Kasper Hamalainen.

Szymon Mierzyński

Podobnie jak w poprzednich potyczkach, Kolejorz dobrze zaczął. Już w 3. minucie na tablicy wyników było 1:0. Duży udział przy tej bramce miał Gergo Lovrencsics, który przytomnie podał do wbiegającego w pole karne Kaspera Hamalainena, a ten pokonał Urosa Golubovicia ładnym lobem.

W dalszej części meczu zespół ze stolicy Wielkopolski prezentował się przyzwoicie. Nie forsował wprawdzie tempa, ale znacznie poprawił grę obronną i nie popełniał już takich błędów jak w spotkaniach z drużynami z Bukaresztu: Dinamem i Rapidem.

Na początku drugiej połowy Hamalainen mógł zaliczyć ładną asystę, lecz po jego podaniu Mateusz Możdżeń trafił w poprzeczkę. Nadeszła jednak 72. minuta i Fin sam skompletował dublet. Oddał kapitalny strzał z rzutu wolnego z 18 metrów, nie dając golkiperowi najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

Bułgarzy mieli dwie klarowne sytuacje. Najpierw - jeszcze przy stanie 1:0 - pojedynku sam na sam z Jasminem Buriciem nie wygrał Nemanja Milisavljević. Natomiast w 85. minucie udało im się zdobyć bramkę, tyle że wówczas Kolejorz prowadził już 2:0 i dlatego było to tylko trafienie honorowe. Na swoje konto zapisał je Roman Bezjak, który oddał świetny strzał sprzed pola karnego, lokując futbolówkę tuż przy słupku.

Lech wygrał 2:1 i dzięki temu uniknął ostatniego miejsca w turnieju Marbella Cup. Podopieczni Mariusza Rumaka odnieśli dopiero drugie zwycięstwo w trwającym okresie przygotowawczym. Poprzednio dokonali tej sztuki 19 stycznia, gdy na stadionie we Wronkach pokonali Zawiszę Bydgoszcz 3:0.

Kolejorza czeka jeszcze tylko jeden sprawdzian przed startem rundy wiosennej. W sobotę przeciwnikiem ekipy ze stolicy Wielkopolski będzie Pogoń Szczecin.

Lech Poznań - Ludogorec Razgrad 2:1 (1:0)
1:0 - Kasper Hamalainen 3'
2:0 - Kasper Hamalainen 72'
2:1 - Roman Bezjak 83'

Lech Poznań: Jasmin Burić - Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński (46' Ivan Djurdjević), Luis Henriquez, Rafał Murawski (86' Szymon Drewniak), Łukasz Trałka (66' Karol Linetty), Mateusz Możdżeń, Kasper Hamalainen, Gergo Lovrencsics (68' Aleksandar Tonev), Vojo Ubiparip (69' Bartosz Ślusarski).

Ludogorec Razgrad (wyjściowy): Uros Golubović - Vitinha, Cosmin Moti, Lubomir Guldan, Junior Caicara, Stanisław Genczew, Swietosław Diakow, Michaił Aleksandrow, Sebastian Hernandez, Mirosław Iwanow, Dimo Bakałow.

Żółte kartki: Kebba Ceesay, Szymon Drewniak (Lech) oraz Cosmin Moti (Ludogorec).

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

Marbella Cup: Przeciętny występ Lecha Poznań i porażka z Dinamem Bukareszt