Sparingowo: Warta Poznań rozgromiła III-ligowca, wysoka forma testowanych

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Poznaniu Warta pokonała Unię Swarzędz aż 7:0. Dublet w szeregach zielonych ustrzelił testowany Igor Jurga.

Szymon Mierzyński
Starcie z III-ligowcem było pierwszym tegorocznym sprawdzianem ekipy z Drogi Dębińskiej w optymalnych warunkach. Boisko ze sztuczną nawierzchnią przy Cytadeli było dobrze przygotowane i ten fakt gospodarze wykorzystywali do płynnej gry. Pierwsze efekty nadeszły już w 12. minucie. Z lewego skrzydła płasko dośrodkował Adam Gajda, a Igor Jurga przyjął piłkę w polu karnym i pokonał Krzysztofa Cichego uderzeniem w krótki róg.

Warta poszła za ciosem i niedługo później prowadziła już 3:0. Najpierw Maciej Wichtowski celną główką wykorzystał złą interwencję bramkarza po rzucie wolnym, a następnie Paweł Czoska zaliczył udany lob, zamieniając na gola podanie Wojciecha Wilczyńskiego.

Poznaniacy grali składnie, szybko i przyjemnie dla oka. Przed przerwą udokumentowali to jeszcze jednym trafieniem. Tym razem Michał Kołodziejski sfinalizował centrę Tomasza Magdziarza. Z kolei tuż po zmianie stron padła najładniejsza bramka w meczu. Jurga znakomicie ograł obrońcę, przełożył futbolówkę na lewą nogę i przymierzył nie do obrony.

Z upływem czasu napór warciarzy nieco osłabł, ale nieustannie przewaga była po ich stronie. W końcówce ekipa z Drogi Dębińskiej przypieczętowała wygraną jeszcze dwoma golami. Najpierw Krzysztof Bartoszak z dziecinną łatwością wykorzystał sytuację sam na sam z Andrzejem Budnikiem, zaś w 85. minucie wywalczył rzut karny, z którego pewnie do siatki trafił kapitan zielonych.

Tak pewnego i wysokiego zwycięstwa w bieżącym okresie przygotowawczym Warta jeszcze nie odniosła. I-ligowiec doznał tej zimy aż dwunastu osłabień, jednak piłkarze sprawdzani obecnie prezentują bardzo przyzwoity poziom. Jeśli klub podpisze z nimi kontrakty, to może się okazać, że wiosną poznaniacy nie będą mieć słabszej drużyny niż w poprzedniej rundzie.

Następny pojedynek kontrolny Warta rozegra w czwartek 14 lutego o godz. 14.30. Jej przeciwnikiem będzie Calisia Kalisz.

Warta Poznań - Unia Swarzędz 7:0 (4:0)
1:0 - Igor Jurga 12'
2:0 - Maciej Wichtowski 17'
3:0 - Paweł Czoska 19'
4:0 - Michał Kołodziejski 45'
5:0 - Igor Jurga 46'
6:0 - Krzysztof Bartoszak 81'
7:0 - Tomasz Magdziarz (k.) 85'

Warta Poznań: Adrian Lis (46' Łukasz Radliński) - Wojciech Wilczyński (68' Przemysław Kanarek), Maciej Wichtowski (46' Adrian Bartkowiak), Michał Kołodziejski, Adam Gajda, Alain Ngamayama (65' Luan Otavio), Paweł Giel (46' Leszek Nowosielski, 72' Paweł Czoska), Tomasz Magdziarz, Paul Grischok (55' Gracjan Konieczny), Paweł Czoska (69' Kamil Nytko), Igor Jurga (59' Krzysztof Bartoszak).

Unia Swarzędz: Krzysztof Cichy (46' Andrzej Budnik) - Konrad Zandrowicz (70' Piotr Ciesielski), Jakub Dohnal, Dawid Adamczak, Michał Stawiński, Piotr Ciesielski (46' Miłosz Borkowski), Paweł Koralewski, Mateusz Sobkowiak, Maciej Kononowicz, Mateusz Krawiec, Marek Gołembowski.

Żółta kartka: Kamil Nytko (Warta Poznań).