Sparingowo: Kolejna porażka Lecha Poznań z I-ligowcem

W spotkaniu sparingowym rozegranym na stadionie we Wronkach Lech Poznań przegrał z Miedzią Legnica 0:1. Decydujący gol padł w 19. minucie, a zdobył go Jakub Grzegorzewski.

Szymon Mierzyński
Pojedynek miał dwa oblicza. W pierwszej połowie podopieczni Mariusza Rumaka prezentowali się niemrawo i nie stworzyli zbyt wielu sytuacji pod bramką Aleksandra Ptaka. I-ligowiec natomiast pokazał bardzo solidny futbol, dokumentując to w 19. minucie. Krzysztof Kotorowski fatalnie interweniował po głębokim dośrodkowaniu Piotra Madejskiego, zbyt lekko podbita piłka spadła na głowę Jakuba Grzegorzewskiego, a ten z bliska ulokował ją w siatce.

Lechici stracili gola i nie mieli pomysłu na doprowadzenie do wyrównania. Przed przerwą dostali jednak nietypową szansę. Po tym jak obrońca Miedzi zbyt wysoko uniósł nogę blokując uderzenie głową Vojo Ubiparipa, sędzia Łukasz Araszkiewicz podyktował rzut wolny pośredni z odległości 5 metrów od bramki. Gospodarze rozegrali go jednak źle i strzał Łukasza Trałki został zablokowany.

W przerwie trener Mariusz Rumak wymienił całą jedenastkę i obraz gry odwrócił się o 180 stopni. Kolejorz uzyskał ogromną przewagę i wypracował multum sytuacji. Sam Piotr Reiss mógł skompletować hat-trick, ale uderzał niecelnie. Przy każdej próbie był bliżej szczęścia, aż za trzecim razem piłka odbiła się od słupka.

Swoje szanse mieli też Aleksandar Tonev, Bartosz Ślusarski i Tomasz Kędziora. Żaden z nich nie znalazł jednak sposobu na pokonanie golkipera Miedzi i wynik 0:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego. Legniczanie wyrastają zatem na sparingową rewelację (wcześniej rozgromili 4:1 mistrza Polski, Śląsk Wrocław). Natomiast Kolejorz w czterech potyczkach z ekipami z zaplecza ekstraklasy zanotował tylko jedną wygraną (3:0 z Zawiszą Bydgoszcz).

Lech Poznań - Miedź Legnica 0:1 (0:1)
0:1 - Jakub Grzegorzewski 19'

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski (46' Karol Szymański) - Kebba Ceesay (46' Tomasz Kędziora), Błażej Cyfert (46' Hubert Wołąkiewicz), Ivan Djurdjević (46' Marcin Kamiński), Luis Henriquez (46' Adam Gajda), Łukasz Trałka (46' Karol Linetty), Szymon Drewniak (46' Rafał Murawski), Mateusz Możdżeń (46' Michał Jakóbowski), Gergo Lovrencsics (46' Piotr Reiss), Bartłomiej Olejniczak (46' Aleksandar Tonev), Vojo Ubiparip (46' Bartosz Ślusarski).

Miedź Legnica: Aleksander Ptak (63' Andrzej Bledzewski) - Krzysztof Wołczek, Mateusz Bany (68' Daniel Tanżyna), Adrian Woźniczka, Mariusz Zasada (46' Grzegorz Bartczak), Piotr Madejski (63' Damian Lenkiewicz), Artur Marciniak (46' Marcin Nowacki), Piotr Kasperkiewicz (90' Szymon Wosiek), Wojciech Łobodziński (83' Arkadiusz Kuciński), Jakub Grzegorzewski (61' Adrian Łuszkiewicz), Zbigniew Zakrzewski (79' Mariusz Mowlik).

Sędzia: Łukasz Araszkiewicz (Poznań).