Sparingowo: Wysoka wygrana Lecha Poznań

W spotkaniu sparingowym rozegranym we Wronkach Lech Poznań wygrał z Zawiszą Bydgoszcz 3:0. Dublet w ekipie Mariusza Rumaka ustrzelił Bartosz Ślusarski.

Szymon Mierzyński

Pierwsza połowa nie przyniosła jeszcze wielkich emocji, a na początku lekką przewagę mieli nawet goście. W 6. minucie powinni objąć prowadzenie, ale Pawłowi Abbottowi zabrakło zimnej krwi i przegrał pojedynek sam na sam z Aleksandrem Wandzelem. Poznaniacy potrzebowali trochę czasu, by się rozkręcić. Pierwszą szansę mieli dopiero w 25. minucie, gdy ładny techniczny strzał w długi róg oddał Patryk Wolski. Wojciech Kaczmarek odbił futbolówkę końcami palców. Bramkarz Zawiszy nie musiał z kolei interweniować tuż przed przerwą, gdy w doskonałej sytuacji fatalnie spudłował Vojo Ubiparip.

Na drugą połowę trener Mariusz Rumak wymienił całą jedenastkę i właśnie wtedy jego podopieczni wykazali wyższość nad czołowym zespołem I ligi. Strzelanie rozpoczął Bartosz Ślusarski, który trafił do siatki głową po bardziej ładnej centrze Michała Jakóbowskiego z prawego skrzydła. Ten drugi powrócił do Kolejorza po okresie wypożyczenia do Warty i już w pierwszym sparingowym występie dał wyraźny sygnał, ze powalczy o miejsce w drużynie.

W 73. minucie Kolejorz prowadził 2:0. Po świetnym przechwycie w środku pola Ivan Djurdjević podał do wbiegającego w pole karne Aleksandara Toneva, a ten - choć miał trudną pozycję - znalazł lukę między Andrzejem Witanem i krótkim słupkiem i ładnym uderzeniem z ostrego kąta trafił do siatki.

Lechici zwieńczyli dzieło w 82. minucie, rozgrywając przepiękną akcję. Po wymianie kilku szybkich podań Piotr Reiss zagrał za plecy obrońców do Karola Linettego, a ten wystawił piłkę Ślusarskiemu. Snajper poznaniaków musiał tylko dołożyć nogę, by skompletować dublet.

Zespół Mariusz Rumaka, mimo że dopiero zaczyna przygotowania do rundy wiosennej, zaprezentował bardzo solidny futbol i zwyciężył 3:0. - Przeciwnik był wymagający. Zawisza ma przecież w składzie wielu doświadczonych piłkarzy. Zaliczyliśmy bardzo ciekawy sprawdzian w okresie trudnej pracy - skomentował dla portalu SportoweFakty.pl opiekun Kolejorza.

Lech Poznań - Zawisza Bydgoszcz 3:0 (0:0)
1:0 - Bartosz Ślusarski 64'
2:0 - Aleksandar Tonev 73'
3:0 - Bartosz Ślusarski 83'

Lech Poznań: Aleksander Wandzel (46' Karol Szymański) - Mateusz Możdżeń (46' Tomasz Kędziora), Kebba Ceesay (46' Błażej Cyfert), Hubert Wołąkiewicz (46' Ivan Djurdjević), Adam Gajda (46' Luis Henriquez), Gergo Lovrencsics (46' Michał Jakóbowski), Szymon Drewniak (46' Rafał Murawski), Łukasz Trałka (46' Karol Linetty), Bartłomiej Olejniczak (46' Aleksandar Tonev), Patryk Wolski (46' Piotr Reiss), Vojo Ubiparip (46' Bartosz Ślusarski).

Zawisza Bydgoszcz: Wojciech Kaczmarek (46' Andrzej Witan) - Damian Ciechanowski (46' Tomasz Stachewicz), Łukasz Skrzyński, Paweł Strąk (46' Łukasz Nawotczyński), Piotr Petasz, Kamil Drygas, Hermes (75' Mateusz Mąka), Tomasz Ostalczyk (46' Wahan Geworgian), Jakub Wójcicki (68' Paweł Tabaczyński), Daniel Mąka (63' Kamil Kamiński), Paweł Abbott (46' Rafał Leśniewski).

Żółte kartki: Błażej Cyfert (Lech) oraz Kamil Drygas (Zawisza).

Sędzia: Rafał Płotka (Piła).