Michal Papadopulos zbawieniem Zagłębia Lubin

Gdy z KGHM Zagłębia odszedł Ilijan Micanski, klub z Lubina długo nie mógł znaleźć wartościowego napastnika. Teraz wydaje się, że strzałem w dziesiątkę było zatrudnienie Michala Papadopulosa.

Artur Długosz

W KGHM Zagłębiu Lubin nie sprawdzili się ani Duszan Djokić, ani Mouhamadou Traore. W Lubinie bramek nie strzela też Darvydas Sernas, który rzadko kiedy dostaje nawet szansę na pokazanie swoich umiejętności wchodząc z ławki rezerwowych. Litwin co miesiąc pobiera jednak ogromne pieniądze i Miedziowi zapewne z chęcią by się go pozbyli. Przed sezonem do klubu sprowadzono jednak Czecha, Michala Papadopulosa. Ten do Lubina przyjechał nie w pełni zdrowia. - Przyszedłem po kontuzji kolana i nie byłem jeszcze w stu procentach przygotowany - wyjaśniał swego czasu w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

Po uporaniu się z problemami zdrowotnymi, z meczu na mecz Papadopulos zaczął dostawać coraz więcej szans. W 5. kolejce T-Mobile Ekstraklasy wyszedł już w podstawowym składzie, a w następnej serii gier wpisał się na listę strzelców. Napastnik Zagłębia w tej rundzie zdobył już pięć bramek, a do tego dołożył jeszcze trafienie w Pucharze Polski.
Michal Papadopulos w akcji Michal Papadopulos w akcji
W sobotę Miedziowi pokonali 4:1 Wisłę Kraków, a Papadopulos rozegrał doskonałe zawody. Nie dość, że sam strzelił gola, to jeszcze miał dwie asysty. Sam po meczu jednak stwierdził, że nie było to jego najlepsze spotkanie w karierze. - Jak grałem jeszcze w Holandii, to zdarzało mi się strzelać po trzy bramki. Dla mnie jest jednak ważne, że Zagłębie pokonało bardzo dobry zespół, jakim jest Wisła. Super święta teraz przed nami - wyjaśnił.
Piłkarze z Lubina mają bardzo dobrą końcówkę rundy. Zagłębie, które na początku zawodziło, teraz seryjnie gromadziło punkty. - Od kilku już meczów gramy bardzo dobrze. Jesteśmy już silniejsi psychicznie, w głowie to siedzi. W każdym meczu chcemy wygrywać. W sobotę mieliśmy początek jak ze snów. Po szesnastu minutach było już 3:0, a potem kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Wisła nie grała źle w polu, ale nie miała wielu okazji. Uważam, że nasze zwycięstwo jest zasłużone - zaznaczył Papadopulos. - Mieliśmy grać pierwsze dwadzieścia - trzydzieści minut wysokim pressingiem. To się opłaciło, pomogło nam to. Dzięki temu zwyciężyliśmy, więc to jest dobre - dodał.

Papadopulos na stałe wywalczył sobie miejsce w składzie Zagłębia. Teraz nikt w Lubinie nie wyobraża sobie formacji ataku bez tego zawodnika. Ten niebawem może jednak opuścić klub. - Jeszcze z nikim nie rozmawiałem o przedłużeniu kontraktu. Na razie więc nie wiem. Jest opcja przedłużenia umowy, trzeba to zrobić do połowy wiosny. Klub musi mi w połowie wiosny powiedzieć, że chce to zrobić. Jak będzie decyzja na tak, to ja zostaję w Lubinie na kolejne dwa lata - mówi sam napastnik, który deklaruje, że może grać jeszcze lepiej. - Mogłoby być jeszcze lepiej. Jak jednak wiadomo, napastnik nie z samych goli jest zadowolony. Jak jest okazja, musi strzelać bramki. Myślę, że jak się dobrze przygotuję na obozie, to może być ich jeszcze więcej. Nie powiem jednak ile w polskiej lidze bym chciał ich strzelić. To jest tylko mój sekret - podsumował.