Sparingowo: Warta pokonała III-ligowca, dwaj Japończycy na testach

Warta Poznań wygrała w spotkaniu sparingowym z Lubońskim KS 1:0. Bramkę zdobył Maciej Mysiak, który wykorzystał rzut karny. Trener Czesław Owczarek testował kilku zawodników.

Szymon Mierzyński

W ekipie zielonych byli sprawdzani: Łukasz Cieślewicz (ostatnio B36 Torshavn), Damian Buczma (Polonia Środa Wlkp.), Mateusz Fredyk (Lech Rypin) oraz dwaj Japończycy: Keisuke Ogawa (Pattaya United - Tajlandia) i Hideaki Takeda (FB Gulbene - Łotwa).

Ostatni z wymienionych graczy pozostawił po sobie dobre wrażenie. M. in. wywalczył rzut karny, po którym Maciej Mysiak strzelił jedynego gola. Co ciekawe, w bramce Lubońskiego KS stał Paweł Beser - zawodnik Warty.

Wcześniej na prowadzenie mogli wyjść gospodarze, ale w 70. minucie Sebastian Florkowski obronił jedenastkę wykonywaną przez Łukasza Kubiaka.

Luboński KS - Warta Poznań 0:1 (0:0)
0:1 - Maciej Mysiak (k.) 73'

W 70. minucie Łukasz Kubiak (Luboński KS) nie wykorzystał rzutu karnego (Sebastian Florkowski obronił).

Skład Warty: Sebastian Florkowski - Michał Płotka, Adrian Laskowski, Maciej Wichtowski (46' Maciej Mysiak), Keisuke Ogawa, Alain Ngamayama, Mateusz Pogonowski (77' Filip Brzostowski), Hideaki Takeda, Damian Buczma (46' Marcin Trojanowski), Mateusz Fredyk (62' Dariusz Wróblewski), Łukasz Cieślewicz (77' Gracjan Konieczny).