Fenomenalny "Ibra" rozbił Anglików, Francja lepsza od Włoch

Grupowi rywale Polaków w eliminacjach MŚ, Anglicy przegrali 2:4 ze Szwedami. W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu pomiędzy Holandią a Niemcami gole nie padły.

Konrad Kostorz
W Amsterdamie gole nieoczekiwanie nie padły, a Holendrzy zdołali przerwać złą serię w meczach z Niemcami. Spotkanie było nudne, a sytuacji bramkowych jak na lekarstwo. Jedynie w 77. minucie Manuel Neuer w dobrym stylu obronił strzał Daryla Janmaata. W obu drużynach zabrakło wielu gwiazd. Dość powiedzieć, że wysuniętym napastnikiem gości był... Mario Goetze.

Znacznie ciekawiej było natomiast na otwarcie Friends Arena w Sztokholmie, gdzie zawitali grający w nie najsilniejszym zestawieniu Anglicy. Szwedzi w pełni zrehabilitowali się Synom Albionu za porażkę 2:3 na mundialu, a popis gry dał Zlatan Ibrahimović. Gwiazdor PSG aż 4 razy wpisał się na listę strzelców, w jednym przypadku uderzając bezpośrednio z rzutu wolnego. Najpiękniejsze było trafienie ustalające wynik meczu - "Ibra" popisał się niesamowitą przewrotką z blisko 30 metrów! Nie najlepsze zawody rozegrał tym razem Joe Hart.

W Parmie lepsi od wicemistrzów Europy okazali się Francuzi. Przedniej urody bramkę dla Les Bleus strzelił po indywidualnej akcji Mathieu Valbuena. W drugiej połowie wygraną gościom zapewnił Bafetimbi Gomis po akcji Jeremy'ego Meneza i podaniu Patrice'a Evry. Premierowego gola w karierze dla Squadra Azzurra strzelił Stephan El Shaarawy. W końcówce podopieczni Cesare Prandellego dążyli do wyrównania, jednak nieskuteczny był Mario Balotelli. W prestiżowym pojedynku pomiędzy Czechami a Słowacją lepsi okazali się pogromcy biało-czerwonych na Euro 2012. Dwie bramki zdobył 31-letni David Lafata z FK Baumit Jablonec.

Skromne zwycięstwo nad Bułgarią odnieśli rywale Polaków w eliminacjach MŚ, Ukraińcy, dla których gola zdobył Ołeksandr Kuczer. Warto zwrócić uwagę na nieoczekiwaną porażkę Belgów, którzy świetnie radzą sobie w kwalifikacjach do mundialu. Ponownie nie zachwycili Turcy, którzy tylko zremisowali z Danią. Klęski przeciwko Wybrzeżu Kości Słoniowej doznali Austriacy, a jedną z bramek zdobył Didier Drogba. W Krasnodarze Amerykanie za sprawą trafienia Mikkela Diskeruda z 90. minuty uratowali remis z Rosją.