Bundesliga: Wielkie emocje i 6 goli w Hoffenheim, Borysiuk bliżej awansu

W pierwszym meczu 8. kolejki Bundesligi 1899 Hoffenheim podejmował beniaminka z Fuerth. Między 84. a 92. minutą padły aż trzy bramki!

Konrad Kostorz

Do wyjściowego składu Wieśniaków wrócił Tim Wiese. Wśród gości od 1. minuty wystąpił drugi raz w sezonie Gerald Asamoah.

Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał remis. Na 2:1 podwyższył po podaniu Kevina Vollanda Hiszpan Joselu, ale beniaminek za sprawą ładnego strzału Edgara Priba po raz drugi wyrównał. W 89. minucie znów błysnął Joselu - piłkarz pozyskany z Realu Madryt ponownie zamienił na gola dogranie Vollanda.

Gdy wydawało się, że 3 "oczka" zostaną w Hoffenheim, młodzieżowy reprezentant Niemiec Lasse Sobiech głową skierował futbolówkę do siatki po asyście Zoltana Stiebera.

1899 Hoffenheim - SpVgg Greuther Fuerth 3:3 (1:1)

TABELA BUNDESLIGI ->>>

W piątek rozpoczęła się 10. kolejka 2. Bundesligi. Kłopotów z pokonaniem beniaminka z Sandhausen nie umiał FC Kaiserslautern. Czerwone Diabły zwyciężyły 3:1 i zmniejszyły dystans do lidera, Eintrachtu Brunszwik, do 3 "oczek". Całe spotkanie w ekipie Franco Fody rozegrał w roli środkowego pomocnika Ariel Borysiuk.