Sparingowo: Cracovia pokonała Dalin

W rozegranym w sobotę przed południem sparingu grająca w rezerwowym składzie Cracovia pokonała 2:1 III-ligowy Dalin Myślenice.

Maciej Kmita

Prowadzenie Pasom da w 63. minucie Aleksandr Suworow , który wykorzystał prostopadłe podanie od Łukasza Zejdlera. Dalin wyrównał w 82. minucie za sprawą Macieja Papieża, który uciekł obrońcom Cracovii lewym skrzydłem i pewnym strzałem z pola karnego pokonał Milosa Budakovicia. Zwycięstwo I-ligowcowi zapewnił w ostatniej minucie spotkania Dawid Rupa po podaniu Suworowa.

W Pasach wystąpił testowany Daiji Kimura ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

Był to pierwszy sobotni sparing Cracovii. O godz. 18 krakowianie zmierzą się jeszcze z III-ligowym Przebojem Wolbrom. Wszystko z powodu przesunięcia meczu 1. kolejki, w którym Pasy miały zagrać w niedzielę z Okocimskim Brzesko, ale spotkanie to ze wględu na starcie Okocimskiego z Legią Warszawa w 1/16 finału Pucharu Polski zostało przełożone na 22 sierpnia.

Cracovia - Dalin Myślenice 2:1 (0:0)
1:0 - Suworow  63'
1:1 - Papież 82'
2:1 - Rupa 90'

Cracovia: Skrzeszewski (46' Budaković) - Kłusek, Dynarek, Nykiel, Puzigaca - Żołądź, Dąbrowski (46' Kimura), Zejdler - Suworow, Straus, Rupa.

Dalin: Turbasa - Słomina, Kowalski, Cygal, Senderski - Niedźwiedź, Sepioł, Nowak, Szwajdych, Litewka - Wojdała. Grali również: Banaszkiewicz, Papież.