Sparingowo: Kolejne zwycięstwo Floty

W środowe południe świnoujścianie rozegrali kolejny sparing. Tym razem ich przeciwnikiem był trzecioligowy Chemik Police. Flota pokonała niżej notowanego rywala 2:1 (1:0), choć jeżeli chodzi o samo spotkanie to Wyspiarze nie prezentowali poziomu, jakiego wymagają od nich kibice.

Mateusz Kołtoniak

Od samego początku spotkania zaatakowali gospodarze, którzy byli faworytami tego pojedynku. W 2. minucie z lewej strony dośrodkowywał Salomon Mawo, a w polu karnym głową strzelał Marek Opałacz, jednak jego strzał zatrzymał się na słupku.

W kolejnej akcji Flota zdobyła bramkę. W 15. minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Mateusz Broź, a piłkę przedłużył Opałacz, ta trafiła do Wojciecha Okińczyca, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce.

W środowym sparingu Krzysztof Pawlak postanowił dać pograć tej jedenastce, którą desygnował do gry. I tak w barwach gospodarzy nie zobaczyliśmy w tym spotkaniu żadnej zmiany.

W 85. minucie Damian Misan popędził lewą stroną i strzałem w długi róg pokonał Piotra Strzelca. Trzy minuty później honorowe trafienie zaliczył Chemik. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Kamil Bieniek, piłka odbiła się jeszcze od Brozia i zaskoczyła bramkarza Floty.

Spotkanie może nie było porywającym widowiskiem, ale dla gospodarzy okazało się zwycięskim pojedynkiem. W środowym sparingu w składzie Floty wystąpiło już dwóch nowych zawodników, którzy podpisali kontrakty z szóstym zespołem I ligi. Są nimi Sebastian Zalepa oraz strzelec bramki Okińczyc. Do tej dwójki dołączył także Artur Melon, który mecz towarzyski z Chemikiem obserwował z perspektywy ławki rezerwowej. Do tej pory Flota wzmocniła się ośmioma zawodnikami.

Następny sparing Flota rozegra w najbliższą sobotę z trzecioligową Pogonią Barlinek o godzinie 15. A dwie godziny wcześniej na stadionie odbędzie się sesja zdjęciowa pierwszej drużyny.

Flota Świnoujście - Chemik Police 2:1 (1:0)

1:0 - Okińczyc 15'
2:0 - Misan 85'
2:1 - Bieniek 88'

Flota Świnoujście: Waśkow - Zalepam, Kieruzel, Opałacz, Misan, Chi-Fon, Broź, Śpiączka, Arifović, Mawo, Okińczyc. Ławka: Melon - Jasiński, Nnamani, Fryc, Chyła, Ostalczyk, Szalamberidze.

Chemik Police: Strzelec – Baranowski, Domin, Szewczykowski, Jakubiak, Rembisz (46' Andrzejewski), Bieniek, Krawiec (46' D. Skowron), Galoch (46' Janicki), Fadecki, Grabarczyk (46' P. Skowron).

Widzów: 100

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!