Na oczach Bakero - relacja z meczu Zawisza Bydgoszcz - Polonia Bytom

Dobrze i konsekwentnie grająca w defensywie Polonia Bytom urwała na boisku w Bydgoszczy punkt liderowi tabeli I ligi. Działo się to na oczach trenera Jose Marii Bakero.

Adrian Dudkiewicz

Były znakomity piłkarz FC Barcelony przyjechał obserwować dwóch zawodników. Z Bydgoszczy oczywiście Adriana Błąda, a z Polonii młodzieżowca Jakuba Świerczoka. Zdecydowanie lepiej wypadł ten drugi, który za swoją grę mógł zebrać więcej pochwał niż bramkostrzelny do tej pory pomocnik aktualnego lidera tabeli I ligi.

Jednak sam mecz nie mógł podobać się opiekunowi poznańskiego Lecha. Zwłaszcza pierwsza połowa, choć to właśnie przed przerwą oglądaliśmy dwie bramki. Najpierw w polu karnym gości znakomicie zamieszanie wykorzystał Jakub Wójcicki. Pomocnik Zawiszy idealnie przyłożył nogę po dośrodkowaniu Pawła Zawistowskiego i bydgoszczanie prowadzili 1:0.

Bytomianie jednak szybko podnieśli się po tym ciosie, a pomógł im w tym pech Krzysztofa Hrymowicza. Obrońca gospodarzy tak nieszczęśliwie interweniował, że pięknym strzałem głową... pokonał swojego bramkarza. - Cóż z tego, że prowadziliśmy grę na połowie rywali, jak straciliśmy punkty. Po przerwie moi zawodnicy byli za nerwowi i Polonia dzielnie się broniła - podsumował zawody Janusz Kubot.

W drugiej połowie przyjezdni zostali już całkowicie zepchnięci pod własne pole karne. Podopieczni Dariusza Fornalaka skutecznie jednak się bronili, choć nie ustrzegli się paru błędów. Najwięcej kontrowersji wywołała sytuacja z faulowanym Wahanem Geworgianem. - Czułem jak rywal od tyłu wjeżdża w moje nogi. Nie symulowałem, należała się jedenastka - dodał Geworgian.

Zawisza mógł dopiąć swego w 78. minucie. Wówczas Jakub Wójcicki dopadł w jedenastce do piłki odbitej przez Balaza i umieścił ją w siatce. Sędzia jednak odgwizdał spalonego. - Punkt zdobyty na terenie lidera musi cieszyć - dodał obrońca gości Lukas Killar. - Po strzelonej bramce nastawialiśmy się na kontry i dobrą grę w obronie. Choć do naszej postawy też można mieć zastrzeżenia.

Zawisza Bydgoszcz - Polonia Bytom 1:1 (1:1)
1:0 - Wójcicki 34'
1:1 - Hrymowicz (sam.) 40'