Kanonada Śląska w meczu sparingowym (wideo)

Piłkarze Śląska Wrocław w meczu sparingowym rozstrzelali drużynę MKS SCA Oława. Wicemistrzowie Polski swoich rywali pokonali 6:0. Co ciekawe na listę strzelców wpisało się sześciu zawodników WKS-u.

Artur Długosz

W sobotę w spotkaniu zmierzyło się dwóch liderów - najlepsza jak na razie drużyna trzeciej ligi, grupy dolnośląsko-lubuskiej z liderem T-Mobile Ekstraklasy, Śląskiem Wrocław. Całe spotkanie zorganizowano z okazji 66-lecia klubu w Oławie. Co ciekawe na boisko doszło do iście braterskiego pojedynku. W drużynie z Wrocławia występuje Marek Gancarczyk, a w MKS SCA Oława jego bracia: Mateusz, Andrzej, Waldemar i Krzysztof.

W samym meczu od początku zaatakowali podopieczni Oresta Lenczyka, który w przeszłości występował w tym klubie. Najpierw dobrą okazję zmarnował Waldemar Sobota po strzale którego futbolówka odbiła się od słupka. Później próbowali także inni zawodnicy WKS-u, lecz futbolówka nie chciała wpaść do bramki. Co się odwlecze to nie uciecze - mówi przysłowie. I rzeczywiście tak się stało. W 22. minucie po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka na listę strzelców wpisał się Jarosław Fojut. Chwilę później prowadzenie Śląska podwyższył Sobota. Znów nie upłynęło zbyt dużo czasu, a gola zdobył Cristian Diaz. Przed przerwą swojego gola dołożył jeszcze Łukasz Madej.

Po przerwie śmielej do ataku ruszyli gospodarze, lecz bardzo pewnie grała defensywa drużyny z Wrocławia, a między słupkami dobrze spisywał się Rafał Gikiewicz. W 75. minucie po ładnej akcji gola zdobył Marek Wasiluk, czyli nominalny obrońca.

W końcówce spotkania bardzo ładnego gola strzałem głową zdobył Łukasz Gikiewicz. - Podtrzymuję swoją średnią - śmiał się napastnik w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl. Ostatecznie potyczka zakończyła się wynikiem 6:0 dla Śląska Wrocław.

MKS SCA Oława - Śląsk Wrocław 0:6 (0:4)
0:1 - Fojut 22'
0:2 - Sobota 25'
0:3 - Diaz 28'
0:4 - Madej 36'
0:5 - Wasiluk 75'
0:6 - Łukasz Gikiewicz 87'

MKS SCA: Mordal - Wejerowski, Kalinowski, Pożarycki, Kiełbasa - A. Gancarczyk, Kozioł, W. Gancarczyk, K. Gancarczyk - Powążny, Donzo.
Grali także: Florczyk, Zapał, Błaszczyk, Mateusz Gancarczyk, Sikorski, Kohut, Lipiński, Babij, Synówka.

Śląsk Wrocław: Rafał Gikiewicz - Celeban, Fojut, Pawelec (46' Wasiluk), Socha (46' Marek Gancarczyk), Dudek (46' Mila), Madej (46' Cetnarski), Sobota (46' Szewczyk), Pietrasiak, Elsner (46' Łukasz Gikiewicz), Diaz (60' Alexandre (65' Diaz).