Bez bramek, ale nie bez emocji - relacja z meczu GKS Katowice - Arka Gdynia

Bezbramkowym remisem zakończyło się sobotnie spotkanie dwóch uznanych marek przy Bukowej. Nie oznacza to jednak, że w meczu GKS Katowice z Arką Gdynia zabrakło emocji. Wręcz przeciwnie, tych było aż w nadmiarze, w głównej mierze z powodu nieskuteczności.

Marcin Ziach

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego GieKSa wyprzedzała Arkę w ligowej tabeli jedynie lepszym bilansem bramkowym. Po meczu nic się nie zmieniło, bo w Katowicach padł bezbramkowy remis, choć oba zespoły miały okazje, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W pierwszych fragmentach gry lepsze wrażenie sprawiał GKS. Katowiczanie mądrze konstruowali akcje ofensywne, Arka z kolei czekała na okazje do kontrataku. Najlepszą okazję strzelecką przed przerwą podopieczni Rafała Góraka stworzyli sobie w 26. minucie gry, ale w świetnej sytuacji fatalnie przestrzelił Damian Chmiel. Nieskuteczność pod bramką rywala, nie tylko w meczu z Arką, jest w ostatnich meczach główną bolączką GieKSy.

Co gorsza dziesięć minut przed przerwą boisko musiał opuścić Adrian Napierała, środkowy obrońca katowiczan będący zarazem najskuteczniejszym strzelcem drużyny z Bukowej. - Ciężko powiedzieć jak poważny jest uraz Adriana. Odnowiła mu się kontuzja mięśnia dwugłowego, z którą zmagał się już w okresie przygotowawczym - wyjaśnia szkoleniowiec śląskiej drużyny.

Od tego momentu do głosu dochodzić zaczęła Arka. Gdynianom brakowało jednak pomysłu na sforsowanie zwartych szyków obronnych katowiczan. Najlepszą okazję dla drużyny z Pomorza zmarnował w 52. minucie Fabian Słowiński, który w sytuacji sam na sam z Witoldem Sabelą nie umiał trafić w światło bramki.

W odpowiedzi po raz kolejny przed szansą stanął Chmiel, ale przed oddaniem strzału pomocnik GieKSy poślizgnął się i futbolówkę przejęli defensorzy gości. - Naszych piłkarzy często trzeba uczyć co ma zjeść, jak się ubrać i jak ma się zachowywać. Dobór butów do warunków na boisku widać moich chłopaków przerasta. Tacy z nas profesjonaliści, ale cały czas się uczymy - zapewnia trener drużyny z Bukowej.

Pudło piłkarza wypożyczonego do Katowic z Podbeskidzia Bielsko-Biała mógł puścić w niepamięć Przemysław Pitry, który kwadrans przed końcowym gwizdkiem sędziego huknął potężnie z ok. 20 metrów, a piłka kilkanaście przeszła kilkanaście centymetrów obok słupka. Mimo to stadion przy Bukowej na chwilę wybuchnął radością, by chwilę później odgłos triumfu z trybun zamienił się w jęk zawodu.

Po meczu najwięcej sobie do zarzucenia miał Chmiel. - Ten remis biorę na siebie - posypał głowę popiołem gracz śląskiej drużyny. - To dobrze, że moja drużyna uczy się pokory. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem tych chłopaków, to samokrytyki nie było w nich za grosz - puentuje Górak.